فرصت انتقام ویژه برای «کی‌روش»؛ خاطره تلخ متروپولیتانو فراموش می‌شود؟

31 شهریور 1401
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران این فرصت را دارد تا شکست برابر تیم ملی اروگوئه را در دوره حضورش در کلمبیا، جبران کند.

به گزارش فوتبال 360، تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی‌روش قرار است در فیفادی ماه سپتامبر 2 بازی دوستانه انجام بدهد که نخستین تقابل شاگردان کی‌روش، در مقابل تیم ملی اروگوئه خواهد بود. ایران و اروگوئه تاکنون تنها یکبار مقابل هم صف‌آرایی کرده‌اند که آن مسابقه نیز در سال 2003 و در جام جام کارلسبرگ برگزار شد که تیم ملی اروگوئه بعد از تساوی 1-1 در وقت قانونی، توانست در ضربات پنالتی به پیروزی برسد.

خاطره تلخ شکست 3 گله در انتخابی جام جهانی

کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران نیز در شرایطی در بازگشت دوباره‌اش به نیمکت ایران باید در مقابل اروگوئه قرار بگیرد، که 2 سال قبل این چالش را به عنوان سرمربی تیم ملی کلمبیا تجربه کرد. کی‌روش در رقابت‌های هفته سوم انتخابی جام جهانی 2022 در آمریکای جنوبی سکان‌دار تیم ملی کلمیبا بود و شاگردانش را در ورزشگاه متروپولیتانو بارانکیا به مصاف تیم ملی اروگوئه فرستاد که شکستی سنگین در کارنامه کارلوس کی‌روش به ثبت رسید.

اروگوئه‌ای‌ها با درخشش مثلث خط حمله خود توانستند کلمبیا را با 3 گل در هم بکوبند. ادینسون کاوانی گل اول مسابقه را به ثمر رساند و در ادامه لوئیس سوارس و داروین نونی‌یز توانستند اختلاف را به 3 گل برسانند تا یکی از شکست‌های سنگین دوره حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی کلمبیا در مقابل اروگوئه رقم خورده باشد.

سرمربی پرتغالی جبران‌مافات می‌کند؟

کارلوس کی‌روش که دوره 8 ساله موفقی را در تیم ملی ایران داشت، حالا در بازگشت دوباره‌اش، باید در اولین گام مقابل تیم ملی اروگوئه قرار گیرد. مسابقه دوستانه‌ای که با هدف آماده‌سازی بیشتر ملی‌پوشان فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2022 قطر تدارک دیده شده و کی‌روش امیدوار است در اولین بازی در حضور دوباره‌اش روی نیمکت تیم ملی ایران، بتواند انتقام 2 سال قبل را از اروگوئه‌ای‌ها بگیرد.

دیگو آلونسو سرمربی حال حاضر تیم ملی اروگوئه است و شاید مهم‌ترین تفاوت اروگوئه نسبت 2 سال، حضور این سرمربی جوان و 47 ساله باشد. کارلوس کی‌روش در شرایطی به عنوان سرمربی تیم ملی کلمبیا با 3 گل مغلوب اروگوئه شد، که سکان هدایت این تیم برعهده اسکار تابارس بود. البته به جز سرمربی، سایر نفرات فهرست تیم ملی اروگوئه تفاوت چندانی با آخرین مصاف کی‌روش در مقابل این تیم از قاره آمریکا ندارد و ستارگانی چون کاوانی، سوارس و نونی‌یز در فهرست تیم ملی کشورشان حضور دارند.

کی‌روش این فرصت را دارد تا در مسابقه جمعه‌شب در مقابل تیم ملی اروگوئه، هم شروع درخشانی در بازگشت دوباره‌اش به فوتبال ایران رقم بزند و هم انتقام 2 سال قبل خود را بگیرد و موفق شود شکست در انتخابی جام جهانی را جبران کند. گفتنی است که تیم‌های ملی ایران و اروگوئه، جمعه اول مهرماه از ساعت 19:30 در ورزشگاه ان‌وی آره‌نا شهر سنت پولتن اتریش به مصاف هم خواهند رفت.

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود