football360 logo

یک پیام مهم برای یحیی؛ به ما اعتماد کن!

30 شهریور 1401 ساعت 16:26112 نظر
پرسپولیس اگر کمی شانس می‌آورد می‌توانست با جوانانش مقابل ستاره‌های فولاد بازنده بازی نباشد.

به گزارش فوتبال 360، پرسپولیس در یک بازی دوستانه به مصاف فولاد خوزستان رفت. البته اگر خبر برگزاری این بازی اعلام نشده بود شاید هر کسی که بازی یا عکس‌های آن را می‌دید متوجه نمی‌شد که حریف مقابل فولاد، پرسپولیس است! یحیی گل‌محمدی که در این بازی 9 بازیکن خود را به دلیل مصدومیت و حضور در اردوی تیم ملی و کرونا در اختیار نداشت، مجبور شد با بازیکنان جوان و امید خود به میدان برود. در ترکیب پرسپولیس در 2 نیمه فقط بازیکنانی مانند لوکادیا و سروش رفیعی از معدود بازیکنان اصلی پرسپولیس بودند که در این بازی به میدان رفتند. در عوض لیستی از بازیکنان ناشناخته در این بازی در ترکیب قرار گرفتند. بازیکنانی مانند امیررضا رفیعی، ابوالفضل سلیمانی، جواد امیدی و ... که نام آن‌ها حتی یک بار هم به گوش نرسیده بود.

در طرف مقابل اما فولاد خوزستان با تیم کامل و تمام ستاره‌هایش به میدان آمد با این حال نتوانست مقابل تیم ناشناخته یحیی گل‌محمدی تا دقیقه 85 به گل برسد. در نهایت اما یک‌گل از علی قربانی، تیم جواد نکونام را برنده این بازی دوستانه کرد.

با وجود شکست پرسپولیس اما بازی این تیم مقابل ستاره‌های فولاد حاوی یک پیام مهم برای سرمربی بود. «به جوانان اعتماد کن». این پیامی است که بعد از این بازی دوستانه به کادرفنی مخابره شد. یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس به عنوان مربی‌ای که اصلا به بازیکنان جوان اعتقاد ندارد شناخته شده است. او همیشه بازیکنان باتجربه‌تر و حتی خارجی‌های درجه دوم را به جوانان ترجیح داده است. البته گل‌محمدی پیش از حضور در پرسپولیس به کار کردن با جوانان اعتقاد زیادی داشت و به نظر می‌رسد که فشار کارکردن در تیم پایتخت تا حدودی باعث این تفکرات شده است. در پرسپولیس فعلی هم 2 بازیکن به نام محمدمهدی احمدی و محمد عمری حضور دارند که پیش از شروع فصل گفته می‌شد می‌توانند پدیده‌های این فصل لیگ باشند. احمدی اما فرصت بازی در ترکیب اصلی را پیدا نکرد و علی نعمتی به او ترجیح داده شد و عمری هم دقایق کمی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌آید. این در حالی است که او نشان داده شاید اگر اعتماد بیشتری ببیند بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. در این شرایط که تیم ملی و تمرینات و جام‌جهانی خطر مصدومیت را بیخ گوش ستاره‌های پرسپولیس قرار داده، بازی با فولاد شاید یک راه جایگزین را به نیمکت پرسپولیس نشان داد. اعتماد کردن به جوان‌ها اتفاقی است که کمتر مربی‌ای از آن ضرر کرده است و حتی در تیمی مثل پرسپولیس و در کورس رقابت قهرمانی می‌توان رویاهای بزرگی را به ساق جوانان این تیم پیوند داد.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری