9 ستاره سرخابی در خطر محرومیت از دربی؛ «سا پینتو» و «یحیی» ریسک می‌کنند؟

03 آبان 1401
مهره‌های کلیدی استقلال و پرسپولیس احتمال دارد به دلیل 4 اخطاره بودن نتوانند تیم‌شان را در دربی همراهی کنند.

به گزارش فوتبال 360، سازمان لیگ تصمیم نهایی خود را برای برگزاری هفته دوازدهم و مسابقه حساس استقلال و پرسپولیس گرفته و با توجه به برنامه آماده‌سازی تیم ملی و درخواست کارلوس کی‌روش برای تعویق مسابقات لیگ، قرار است ادامه مسابقات لیگ بعد از اتمام جام جهانی به انجام برسد تا هواداران فوتبال برای تماشای دربی میان سرخابی‌های پایتخت حدود 2 ماه دیگر چشم‌انتظار باشند.

استقلال و پرسپولیس در حالی باید در هفته دوازدهم مقابل هم قرار بگیرند که هنوز زمان دقیق این مسابقه از سوی سازمان لیگ اعلام نشده اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از برگزاری احتمالی دربی پایتخت در اوایل دی‌ماه است. اما نکته مهم درباره دربی، مرتبط با غایبان احتمالی است. به جز بازیکنانی که احتمال دارد به دلیل مصدومیت نتوانند در دوئل حساس سرخابی‌های پایتخت حضور پیدا کنند، 9 بازیکن هم در خطر محرومیت هستند.

4 مهره کلیدی آبی‌ها حضور در دربی را از دست می‌دهند؟

آبی‌پوشان پایتخت در هفته یازدهم لیگ برتر میهمان هوادار تهران هستند و نکته مهم، 3 اخطاره بودن 4 بازیکن استقلال است. صالح حردانی مدافع راست جوان آبی‌ها که با وجود نیمکت‌نشینی در هفته‌های اخیر در فهرست کارلوس کی‌روش در اردوی پیشین تیم ملی حضور داشت و برای حضور در جام جهانی 2022 قطر تلاش می‌کند، بعد از درخشش در دربی برگشت فصل گذشته و ساخت گل تساوی استقلال، حالا در خطر محرومیت قرار دارد و در صورت دریافت کارت زرد در مصاف با هوادار، دیدار تیمش در هفته دوازدهم مقابل پرسپولیس را از دست می‌دهد.

مهدی مهدی‌پور و روزبه چشمی 2 هافبک باتجربه استقلال که از عناصر کلیدی ترکیب آبی‌پوشان پایتخت به‌شمار می‌روند و هر 2 بازیکن در اردوی اخیر تیم ملی هم حضور داشتند، جزو بازیکنان 3 اخطاره بوده و در خطر محرومیت از حضور در دربی پایتخت هستند و باید با احتیاط بیشتری در مصاف با هوادار حضور پیدا کنند. البته که این احتمال وجود دارد که سرمربی پرتغالی استقلال در ترکیب تیمش تغییراتی را به‌وجود آورد و دور از ذهن نیست که بازیکنانی مثل مهدی‌پور و چشمی در مصاف با هوادار نیمکت‌نشین شوند.

پیمان بابایی که به مهاجم اول استقلال در هفته‌های اخیر تبدیل شده و در رویای حضور در اولین دربی پایتخت در دوران فوتبالی‌اش است، دیگر بازیکنی بوده که در خطر محرومیت قرار دارد و جزو بازیکنان 3 اخطاره استقلال محسوب می‌شود. بابایی اگر در مصاف با هوادار از داور مسابقه اخطار بگیرد، شانس حضور در دربی را از دست داده و باید چند ماه دیگر برای حضور در مقابل پرسپولیس در پیراهن استقلال چشم‌انتظار بماند!

دردسر بزرگِ «یحیی»؛ 5 پرسپولیسی در خطر محرومیت

استقلال 4 بازی در خطر محرومیت از دربی دارد اما تعداد این بازیکنان در اردوی پرسپولیس بیشتر است. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی باید در هفته یازدهم لیگ برتر مقابل مس کرمان صف‌آرایی کنند که 5 بازیکن سرخ‌پوشان پایتخت در خطر از دست دادن فرصت حضور در دربی هستند. علیرضا بیرانوند با کارت زردی که در دقایق پایانی دیدار هفته گذشته با ملوان گرفت، 3 اخطاره شد و حالا یک کارت زرد در دیدار با مس کرمان می‌تواند باعث محرومیت دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس از حضور در دربی شود.

گیورگی گولسیانی مدافع باتجربه پرسپولیس در کنار علی نعمتی 2 عنصر دفاعی سرخ‌پوشان هستند که 3 اخطاره بوده و خطر محرومیت از دربی را احساس می‌کنند. در کنار این 3 بازیکن، سروش رفیعی هافبک خلاق و بازی‌ساز پرسپولیس دیگر بازیکنی است که که احتمال دارد نتواند در برابر استقلال در دربی حضور پیدا کند، رفیعی در صورت دریافت کارت زرد در دیدار با مس کرمان شانس حضور در مصاف با آبی‌پوشان پایتخت را از دست می‌دهد.

محمد عمری هافبک جوان سرخ‌پوشان پایتخت با وجود آنکه فرصت بازی کمی برای حضور در ترکیب پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم به‌دست آورده، جزو بازیکنان 3 اخطاره تیمش محسوب می‌شود و این بازیکن جوان هم در خطر محرومیت از حضور در دربی است تا پرسپولیسی‌ها با حضور 5 بازیکن در خطر محرومیت از دربی در دیدار هفته یازدهم مقابل مس کرمان حضور پیدا کنند، مسابقه‌ای که پنجشنبه پنجم آبان‌ماه در ورزشگاه آزادی به انجام خواهد رسید. استقلال هم روز جمعه ششم آبان‌ماه در ورزشگاه پاس قوامین تهران میهمان هوادار است.

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود