2 روی یک ستاره؛ آچار فرانسه «اسکوچیچ»، نیمکت‌نشینِ «کی‌روش»!

10 آذر 1401
کاپیتان تیم ملی در دوره «دراگان اسکوچیچ»، فرصت بازی در جام جهانی را به‌دست نیاورد.

به گزارش فوتبال 360، کادرپزشکی تیم ملی فوتبال ایران در ماه‌های گذشته برنامه‌ریزی ویژه‌ای را انجام داد تا وحید امیری بتواند با گذراندن روزهای مصدومیت شدید از ناحیه دیسک کمر مجدداً آماده بازگشت به میادین شود و در جام جهانی در فهرست تیم ملی جای بگیرد. با توجه به عملکرد امیری در مرحله مقدماتی جام جهانی و البته تجربه او، تصور می‌شد این بازیکن 34 ساله در ترکیب اصلی ایران در جام جهانی 2022 قرار بگیرد اما شرایط به وجود آمده برخلاف تصورات بود.

ستاره‌ای برای همه پست‌ها

وحید امیری در دوره حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران، آچار فرانسه این سرمربی کروات بود و با اعتماد اسکوچیچ در پست‌های مختلف از جمله دفاع چپ، هافبک میانی و هافبک چپ به کار گرفته شد و در تمامی این پست‌ها توانست پاسخ مناسبی به اعتماد سرمربی کروات بدهد و عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارد.

امیری حتی در کنار بازی در پست‌های مختلف، فرصت کاپیتانی در تیم ملی را هم در دوره اسکوچیچ به‌دست آورد و به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه تیم، در چند نوبت بازوبند کاپیتانی را هم به بازو بست تا بیش از پیش اعتماد دراگان اسکوچیچ به او نمایان شود، هر چند که مصدومیت از ناحیه کمر در تقابل پرسپولیس و ذوب‌آهن حضور وحید امیری را در جام جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار داد.

خاطره شیرین جام جهانی 2018 تکرار نشد

مدافع-هافبک باتجربه پرسپولیس جزو معدود بازیکنانی است که هم در دوره اسکوچیچ و هم در دوره کی‌روش مورد اعتماد هر 2 سرمربی بود. امیری در سالیان گذشته زیرنظر کی‌روش فرصت حضور در جام ملت‌ها و البته جام جهانی 2018 را به‌دست آورد و در دوره قبلی جام جهانی، نمایش‌های قابل قبولی را از خود به جای گذاشت.

وحید امیری اما در دوره جدید حضور کارلوس کی‌روش نتوانست به مانند گذشته مورد اعتماد این سرمربی پرتغالی باشد. امیری که با کمک کادرپزشکی فدراسیون فوتبال مراحل درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته بود، نتوانست در جام جهانی حتی یک دقیقه هم فرصت بازی به‌دست آورد و همین مسئله باعث شد تا ستاره 34 ساله تیم ملی نتواند شانس بازی در جام جهانی 2022 را از آن خود کند تا با یک دوره بازی در جام جهانی در سال 2014، دوره حضور امیری در تیم ملی رو به پایان باشد.

برچسب ها

ویدیوهای پربازدید
نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود