معرفی تیمی که قهرمان لیگ برتر را تعیین می‌کند؛ آماده جنگ با استقلال، پرسپولیس و سپاهان!

10 فروردین 1402
کمترین گل خورده، کمترین شکست و برتری در اکثر آمارهای فنی، مس را برای مدعیان تیمی ترسناک می‌کند.

به گزارش فوتبال360؛ پرسپولیس، در این هفته مهمان تیمی است که آمارهای خاصی در عملکردهای دفاعی دارد. مس رفسنجان تا پایان فصل علاوه بر پرسپولیس، باید با استقلال و سپاهان هم دیدار کند. مسابقاتی که سرنوشت قهرمان لیگ را شاید تعیین کند. در حال حاضر، مس با بهترین فرم فصلش مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد. تیمی که در 4 هفته اخیر، به اندازه تمامی دیدارهای قبل از آن پیروز شده است. مس در هر 4 بازی اخیر، دروازه‌اش را بسته نگه‌داشته و حریف را شکست داده است. تراکتور، آخرین قربانی مس بود. دیداری که داود نوشی‌صوفیانی برای هفتمین مرتبه در این فصل درون دروازه مس ایستاد و همچنان در این فصل حتی یک گل هم نخورده است.

صفر شکست و فقط 2 گل خورده در خانه!

مس رفسنجان، میزبان این هفته پرسپولیس، تنها تیم بدون شکست در مسابقات خانگی این فصل است. مس در دیدارهای خانگی فقط 2 گل خورده که بهترین عملکرد فصل است. این تیم در 11 میزبانی فصلش، 21 امتیاز کسب کرده و تفاضل گلش 10+ است. در مجموع دیدارهای فصل هم مس تنها تیمی است که تعداد گل خورده‌اش تک رقمی است. تیمی که فقط در 7 تا از 23 بازی فصل گل خورده است. مس رفسنجان با این 16 کلین‌شیت، بهترین تیم دفاعی لیگ است. بازیکنان مس در هر بازی به طور میانگین 13.7 تکل موفق دارند که بیشترین توپ‌گیری بین تمامی تیم‌های فصل است. شاگردان محمد ربیعی در امیدگل مواجه شده و شوت در چارچوب مواجه شده شده هم یکی از 2 تیم برتر فصل هستند. هیچ تیمی در این فصل کمتر از مس (2مرتبه) نباخته است. البته یکی از 2 شکست مس به دیدار رفت مقابل همین پرسپولیس برمی‌گردد که در ورزشگاه آزادی با یک گل شکست خوردند. دیگر شکست را هم شاگردان مهدی رحمتی در اراک به این تیم تحمیل کردند.


نقطه ضعف مس؟ گل بزنید!

مس رفسنجان در 3 بازی از این فصل گل اول را دریافت کرد که حاصل آن 2 باخت و یک تساوی بود. یعنی هر دو باخت شاگردان محمد ربیعی در شرایطی رقم خورد که تیم حریف توانست گل اول را به این تیم بزند. در شرایط عادی، آمار گلزنی مس تعریفی ندارد و تنها تیم بالای جدولی‌اند که متوسط گل زده‌شان به عدد یک هم نمی‌رسد؛ 21 گل زده در 23 بازی. زمان‌هایی که گل اول را می‌خورند، این ضعف بخاطر فشار و استرس ناشی از شکست بیشتر هم بروز پیدا می‌کند و اوضاع حادتر می‌شود. مس در این مسابقات، 2 برابر گل‌های زده‌اش، گل خورده است. آماری امیدوارکننده برای تیم‌های مدعی که شانس برد مقابل شاگردان سرسخت محمد ربیعی پیدا کنند. مسی‌ها متخصص کسب تساوی هم هستند. تیمی که فقط 10 تا از 23 بازی فصلش مساوی نشده است.

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود