وفاداری به سبک «سا پینتو»؛ می‌توانم همین امروز فسخ کنم اما می‌مانم تا جام بیاورم

10 فروردین 1402
سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن اصفهان نسبت به حواشی به وجود آمده واکنش نشان داد.

به گزارش فوتبال 360، استقلال در اولین بازی خود در سال جدید، فردا (جمعه) از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی تهران میزبان ذوب‌آهن اصفهان است. آبی‌پوشان پایتخت که پیش از پایان سال گذشته، توانستند خود را در جدول رده‌بندی به رتبه دوم برسانند، برای حفظ موقعیت خود در کورس قهرمانی و نزدیک‌تر شدن به سپاهان به دنبال کسب پیروزی برابر دیگر تیم اصفهانی حاضر در لیگ برتر هستند. آبی‌پوشان در روزهای گذشته حواشی پرشماری را پشت سر گذاشته‌اند و مشکلات عدیده مالی باعث شده تا آن‌ها در یک‌قدمی حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار گیرند.

ریکاردو سا پینتو که در روزهای گذشته سعی داشت شرایط اردوی تیمش را در وضعیت مناسب حفظ کند و به لحاظ روحی-روانی در تلاش بود تا شرایط ویژه‌ای را در اردوی استقلال به وجود آورد، امروز در سالن کنفرانس کمپ ناصر حجازی حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. بخش مهمی از صحبت‌های سا پینتو درباره مشکلات مالی آبی‌ها بوده و صحبت‌های جالبی از سوی سرمربی استقلال مطرح شد.

سخت می‌جنگیم که هر 2 جام را به‌دست آوریم

سا پینتو در بخش ابتدایی صحبت‌هایش به اشاره به تعطیلات لیگ گفت: «چند روز لیگ متوقف شده بود و قبل از آن در شرایط فوق‌العاده‌ای بودیم و امیدوارم بتوانیم همان روال را ادامه دهیم. در ۹ روز گذشته با وجود مشکلاتی که هر روز کنار تیم است خیلی خوب تمرین کرده‌ایم. امیدوار و آرزومندیم که مقابل ذوب آهن در دیدار فردای خود در ورزشگاه آزادی به پیروزی برسیم».

سرمربی استقلال ضمن اعلام عدم دریافت حقوق خود در 4 ماه گذشته توضیح داد: «حرفه‌ای هستم و شغل من این است که برای بازیکنان و هواداران -با وجود اینکه می دانید از مشکلات مالی برخورداریم- صد درصد وجودم را برای برتری بگذارم. ۴ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ام. اگر بخواهم می‌توانم الان قرارداد خود را لغو کنم و باشگاه هم باید تمام مطالبات من را پرداخت کند اما تا آخر با بازیکنان و برای هواداران سخت می‌جنگیم تا هر 2 جام را به دست آوریم».

اگر از آسیا حذف شویم، یک ناامیدی برای همه است

ریکاردو سا پینتو در واکنش موضوع حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا پاسخ داد: «طبیعی است که وضعیت موجود من را ناراحت کرد. یکی از دلایلی که به سمت استقلال آمدم برای حضور و جنگیدن در آسیا بود. من با این رویا زندگی می‌کنم. اگر این اتفاق بیفتد یک ناامیدی برای همه است. الان وقت صحبت کردن در این مورد نیست. تمرکزمان بر بازی مقابل ذوب آهن و بردن این تیم است. آن ها تیم خوبی هستند و من روی این موضوع تمرکز کرده‌ام».

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت در واکنش به زمان اعلام شده برای برگزاری دربی پایتخت گفت: «زمان صحبت کردن در مورد آن بازی نیست. بازی بسیار بسیار سختی مقابل ذوب آهن داریم و تمرکزمان روی بازی مقابل ذوب آهن است. درباره مصدومان تیم‌مان هم فردا اطلاعات نهایی را می‌دهیم».

سا پینتو درباره شرایط ملی‌پوشان استقلال هم توضیح داد: «از حضور هر 3 بازیکن خوشحالم. با تمام احترامی که برای مربی تیم ملی قائل هستم فکر می‌کنم بازیکنان بیشتری بودند که از استقلال می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند. ۳ بازیکن ما عملکرد خیلی خوبی داشتند و امیدوار هستم فردا هم صد درصد آماده باشند».

آماده بازی مقابل 5 مدافع هستیم!

سرمربی استقلال درباره مشکلات مالی آبی‌پوشان پایتخت گفت: «این موضوع هنوز حل نشده و وجود دارد اما تمرکز ما به صورت صد درصدی روی بهترین عملکرد برابر ذوب آهن خواهد بود».

ریکاردو سا پینتو درباره احتمال تساوی مقابل ذوب‌آهن و کم‌رنگ شدن شانس قهرمانی استقلال توضیح داد: «آمار گل‌های خورده دو تیم مساوی است. ذوب آهن در فاز تهاجمی سه بازیکن خوب دارد و موقعیت‌های گل زیادی درست می‌کند و کیفیت خوبی دارد. ما به تیمی که فردا مقابل‌مان به میدان می‌رود احترام می‌گذاریم. شاید فردا عقب‌تر بنشینند و ما روی این موضوع کار کرده‌ایم و خود را برای بازی مقابل ۵ مدافع آماده کرده‌ایم. ۳ امتیاز بازی فردا برای ما بسیار مهم است و نمی‌توانیم هیچ امتیازی را از دست بدهیم».

سا پینتو با اشاره به سبک بازی ذوب‌آهن گفت: «آن‌ها خیلی خوب دفاع می‌کنند و خیلی در حمله سریع هستند. ما باید تعادل خود را حفظ کنیم. آن‌ها تیم خیلی خوبی هستند و در لیگ رقابتی به میدان می‌رویم و هیچ دیدار آسانی نداریم. استقلال هم تیم خیلی خوبی است و خیلی خوب بازی می کند. امیدواریم فردا بهترین عملکرد را داشته باشیم».

امیدوارم تیم ملی ایران نتایج فوق‌العاده‌ای به‌دست آورد

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت درباره عملکرد تیم ملی ایران در فیفادی اخیر پاسخ داد: «تیم ملی فوتبال ایران در دو دیدار با سرمربی جدید به میدان رفته و صحبت کردن در این مورد، خیلی زود است. امیدوارم مربی تیم ملی با حمایت همه‌جانبه نتایج خیلی خوب و فوق‌العاده‌ای به‌دست آورد و موفق باشد».

سا پینتو در واکنش به عملکرد دفاعی رقبا برابر تیم استقلال گفت: «خیلی سخت است ولی همین است. بازیکنان من برای این موضوع آماده هستند. بازی سختی پیش‌رو داریم و باید تمرینات را به زمین مسابقه انتقال دهیم و با اعتماد به نفس، ذهنیت و روحیه بالا پیش برویم. فقط این‌گونه است که می‌توانیم بازی خود را پیش ببریم».

دفریکاردو سا پینتو در بخش پایانی صحبت‌هایش در واکنش به همکاری با کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: «صد درصد برای این مساله در دسترس و آماده همکاری هستم».

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود