football360 logo

واکنش «یحیی» به حذف احتمالی استقلال از آسیا؛ همه فوتبالی‌ها ناراحت هستند

10 فروردین 1402 ساعت 20:0075 نظر
سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار با مس رفسنجان حضور پیدا کرد.

به گزارش فوتبال 360، پرسپولیس با شکست برابر سپاهان در آخرین بازی خود در سال 1401، به رتبه سوم جدول رده‌بندی سقوط کرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی با وجود ایجاد فاصله 4 امتیازی تا صدر جدول، همچنان امید دارند تا بتوانند در فاصله 7 هفته مانده به پایان فصل، خود را در کورس قهرمانی نگه دارند و بار دیگر به جایگاه نخست بازگردند. سرخ‌پوشان در اولین بازی‌شان در سال جدید، فردا (جمعه) در رفسنجان میهمان مس هستند.

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار با مس رفسنجان حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. نکته جالب‌توجه اینکه گل‌محمدی در بخشی از صحبت‌های خود به حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا هم واکنش نشان داد و درباره آخرین وضعیت حضور سرخ‌پوشان پایتخت در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

هدف اول ما کسب 3 امتیاز است

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس با اشاره به امتیازات از دست رفته توضیح داد: «اولین بازی ما در سال جدید است و با توجه به این که امتیازات زیادی را در بازی‌های اخیر از دست دادیم قطعاً گرفتن ۳ امتیاز و بردن این بازی هدف اول ماست و برای بردن به رفسنجان آمده‌ایم ولی می‌دانیم بازی با مس رفسنجان بازی راحتی برای هیچ تیمی نیست. تیم منسجمی هستند و به آقای ربیعی و همکاران‌شان بابت تیم خوبی که ساختند تبریک می‌گویم و می‌دانیم بازی سختی خواهد بود».

گل‌محمدی درباره آنالیز انجام شده از تیم مس رفسنجان گفت: «آنالیز خوبی از حریف داشتیم و تمرینات خوبی داشتیم و آماده این بازی هستیم و امیدواریم فردا در بخش‌ها و پست‌های مختلف بازی عملکرد خوبی داشته باشیم. بازی تاکتیکی خواهد بود و دو تیم از بازیکنان فنی خوبی برخوردارند و فردا شاهد بازی جذابی هستیم و امیدواریم بتوانیم ۳ امتیاز را بگیریم و در جمع مدعیان قهرمانی باقی بمانیم».

امیدوارم فردا بتوانیم به «لک» گل بزنیم

سرمربی پرسپولیس درباره عملکرد خط دفاعی نارنجی‌پوشان در لیگ بیست‌ودوم گفت: «من درباره مس رفسنجان توضیح دادم که این تیم بهترین خط دفاع و کم‌ترین گل خورده لیگ را دارد و این نشان‌دهنده کیفیت خوب خط دفاعی و دروازه‌بان این تیم است. حامد لک شاگرد خوب من بوده و زحمت زیادی برای پرسپولیس کشید که همین جا از او تشکر می‌کنم؛ امیدوارم فردا دروازه او را باز کنیم».

یحیی گل‌محمدی در واکنش به حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا پاسخ داد: «در جلسه اخیری که با آقای درویش داشتم فکر نمی‌کنم مشکلی باشد و تیم ما مشکل خاصی برای گرفتن مجوز حرفه‌ای ندارد و فکر نمی‌کنم بتوانند ایرادی بگیرند از مدارکی که باید ارائه شود ولی در هر صورت این برای فوتبال ما خوب نیست».

کسی از حذف استقلال خوشحال نیست

گل‌محمدی با اشاره به حذف پرسپولیس در سال گذشته گفت: «پارسال این اتفاق برای پرسپولیس و استقلال افتاد و نشان‌دهنده این است که در زیرساخت‌ها مشکلات زیادی داریم و فوتبال ما برنامه‌ریزی خوبی ندارد و حذف استقلال نشانه خوبی برای فوتبال ما نیست و حذف استقلال باعث ناراحتی همه فوتبالی‌ها است و کسی از این اتفاق خوشحال نیست. من بارها راجع به این مساله صحبت کردم».

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در توضیح بیشتر مشکلات زیرساختی فوتبال ایران توضیح داد: «فوتبال حرفه‌ای می‌طلبد که شرایط را برای برگزاری مسابقات و برنامه‌ریزی خوبی برای فوتبال بهتر، رسیدگی به تیم‌های پایه، چمن مسابقات، رسیدگی به ورزشگاه‌ها و شفافیت قراردادها در فوتبال حرفه‌ای لازم است اما متاسفانه در بخش ساختاری فوتبال واقعاً ضعیف هستیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی خوب این مسائل برطرف شود».

به آقای «قلعه‌نویی» بابت انتخاب‌شان تبریک می‌گویم

یحیی گل‌محمدی درباره عملکرد تیم ملی با هدایت امیر قلعه‌نویی گفت: «شرایط تیم ملی را در این دو بازی در فیفادی خوب دیدم. با توجه به این‌که آقای قلعه‌نویی فرصت زیادی برای پیاده کردن تاکیتک‌های خود نداشت، بعد از اتفاقات جام جهانی بازی‌های خوبی از تیم ملی دیدیم و تیم ملی پتانسیل خوبی دارد و به آقای قلعه‌نویی بابت انتخاب‌شان تبریک می‌گویم».

گل‌محمدی در واکنش به ثبات کادرفنی تیم‌های پرسپولیس و مس رفسنجان توضیح داد: «لازمه نتیجه گرفتن و این‌که یک باشگاه در جام‌های مختلف بتواند موفق شود قطعاً داشتن ثبات در مدیریت و کادر فنی است و با توجه به امکانات خوبی که باشگاه مس دارد و با مدیریت خوبی که وجود دارد و با برنامه‌ریزی خوب عملکرد خوبی در چند سال گذشته داشتند و در آینده می‌توانند قطبی در ساختار فوتبال کشور باشند به شرطی که این ساختار، ثبات و امکانات روز به روز بیش‌تر شود و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند. برای مس رفسنجان در آینده آرزوی موفقیت دارم».

امکان بازگشت «لوکادیا» وجود ندارد

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال بازگشت یورگن لوکادیا گفت: «احتمال بازگشت وی که قطعاً وجود ندارد با توجه به نحوه جدایی او، مقررات و قانون هم اجازه نمی‌دهد تحت هیچ شرایطی به تیم ما برگردد. این شایعه‌ای بیش نبود و بیش‌تر در فضای مجازی این صحبت‌ها بوده و همه می‌دانند از لحاظ قانونی امکان بازگشت لوکادیا وجود ندارد».

یحیی گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره غایبان تیم پرسپولیس در مسابقه فردا گفت: «متاسفانه مرتضی پورعلی‌گنجی و کمال کامیابی‌نیا را همراه خود نداریم و لیاندرو پریرا هم محروم است».

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری