جشنواره گل تراکتور در مسجدسلیمان/ فولاد در کرج از بحران خارج شد

10 فروردین 1402
هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال ایران با برتری تراکتور تبریز، فولاد خوزستان و هوادار تهران آغاز شد.

به گزارش فوتبال 360، لیگ برتر فوتبال ایران بعد از گذر از مسابقات ملی، مجدداً از سر گرفته شد و در اولین روز از رقابت‌های لیگ برتر در سال جدید، 4 مسابقه امشب در مسجدسلیمان، کرج، انزلی و کرمان باید به انجام می‌رسید. تراکتور در مسجدسلیمان میهمان تیم نفت بود و فولاد خوزستان در ورزشگاه انقلاب کرج برابر پیکان تهران قرار گرفت؛ همچنین در انزلی، ملوان و هوادار برابر هم صف‌آرایی کردند و در کرمان هم تیم‌های مس کرمان و آلومینیوم اراک مقابل هم به میدان رفتند.

آتش‌بازی شاگردان «خمس» در مسجدسلیمان

تراکتور تبریز که با 2 باخت پیاپی مقابل پرسپولیس و مس رفسنجان از کورس مدعیان عقب ماند، امشب در اولین بازی‌اش در سال جدید در مسجدسلیمان به دنبال کسب پیروزی مقابل نفت بود. نفتی‌ها برای زنده نگه داشتن کورسوی امیدشان برای بقا در لیگ برتر راهی جز به‌دست آوردن 3 امتیاز در مسابقه امشب نداشتند و همین مسئله باعث شد تا بازی در اوج حساسیت و هیجان دنبال شود. 2 تیم از ساعت 19:15 در ورزشگاه خالی از تماشاگر شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان کار خود را با قضاوت موعود بنیادی‌فر آغاز کردند؛ گفتنی است که عدم حضور تماشاگران نفت براساس رأی صادره از سوی کمیته انضباطی بود.

سرخ‌پوشان تبریزی مطابق انتظار بازی را تهاجمی آغاز کردند و بعد از چند حمله ناموفق، در دقیقه 19 ارسال دیدنی محمدمهدی قنبری با ضربه سر محمد عباس‌زاده همراه شد تا مهاجم باتجربه تراکتوری‌ها بتواند با ثبت نهمین گل خود در لیگ بیست‌ودوم هم خود را به تنهایی به صدر جدول گلزنان برساند و هم اینکه گل پیروزی‌بخش تراکتور را وارد دروازه نفت کند. تراکتوری‎ها بعد از رسیدن به گل برتری به نمایش تهاجمی خود ادامه دادند و این‌بار عباس‌زاده در قامت گل‌ساز درخشید و توانست برای صفا هادی موقعیت گلزنی خلق کند تا با گلزنی هافبک عراقی در دقیقه 30، اختلاف به 2 گل برسد.

ابراهیم اشکش در دقیقه 36 در تصمیمی عجیب، 3 تعویض همزمان انجام داد و به واسطه عملکرد ضعیف دروازه‌بان تیمش، فرهاد مجدکرمانشاهی را از ترکیب خارج کرد و علی محسن‌زاده را جایگزین او کرد. بعد از تعویض‌های انجام شده، نفتی‌ها توانستند بازی را مدیریت کنند و نیمه نخست با برتری 2 بر صفر تراکتور تبریز به پایان رسید.

زردپوشان مسجدسلیمانی در دقیقه 48 صاحب ضربه پنالتی شدند که پیمان رنجبری با ضربه‌ای دقیق توانست اختلاف را به حداقل برساند تا امید به اردوی نفتی‌ها بازگردد اما محمد عباس‌زاده روز درخشان خود در مسجدسلیمان را تکمیل کرد و با فرصت‌طلبی در دقیقه 52 توانست دومین گل خود و سومین گل تیمش را به‌ثمر برساند تا نتیجه بازی 3 بر یک به سود تراکتور شود. شاگردان خمس با وجود رسیدن به گل سوم، همچنان به مالکیت خود بر توپ‌ومیدان ادامه دادند و ادامه نمایش تهاجمی تراکتوری‌ها باعث شد تا آن‌ها در  10 دقیقه پایانی بازی به 2 گل دیگر دست پیدا کنند.

محمدرضا عباسی که به عنوان یار جانشین به ترکیب تراکتور تبریز اضافه شده بود، در دقیقه 83 توانست گل چهارم را وارد دروازه نفت مسجدسلیمان کند و در دقیقه (3+90) رضا اسدی پشت ضربه پنالتی به‌دست آمده برای تراکتوری‌ها ایستاد و موفق به گلزنی شد تا در پایان یک بازی جذاب و پرگل، سرخ‌پوشان تبریزی در مسجدسلیمان بتوانند بردی 5 بر یک را به‌دست آورند.

تراکتور تبریز با پیروزی در مسابقه امشب در جدول رده‌بندی 39 امتیاز شد و با یک بازی بیشتر نسبت به مس رفسنجان به رتبه پنجم جدول صعود کرد. نفت مسجدسلیمان هم با قبول یک شکست سنگین دیگر، با 13 امتیاز در جایگاه پانزدهم باقی ماند تا شاگردان ابراهیم اشکش همچنان کاندیدای سقوط به لیگ یک باشند. سرخ‌پوشان تبریزی در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، روز جمعه هجدهم فروردین‌ماه در خانه میزبان سپاهان اصفهان هستند و نفت مسجدسلیمان هم روز پنجشنبه هفدهم فروردین‌ماه باید در رفسنجان مقابل مس قرار گیرد.

برد پرماجرای هوادار در انزلی

هوادار تهران با هدایت ساکت الهامی امشب در انزلی میهمان ملوان بود. 2 تیم با هدف رسیدن به رتبه‌ای تک‌رقمی در جدول رده‌بندی لیگ برتر پا به مسابقه امشب گذاشته بودند و از ساعت 19:15 در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی با قضاوت مهدی اجاقی، مصاف شاگردان مازیار زارع و ساکت الهامی آغاز شد.

شاگردان الهامی خیلی زود و در دقیقه 4، در صحنه مشکوک به خطا در محوطه جریمه ملوان توانستند با تیزهوشی محمدجواد محمدی به گل برتری دست پیدا کنند که بعد از به‌ثمر رسیدن گل محمدی، به شدت کادرفنی ملوان نسبت به تصمیم داور مسابقه اعتراض داشتند. ملوانی‌ها بعد از دریافت گل زودهنگام، حملات پردامنه‌ای را روی دروازه هوادار انجام دادند که سرانجام سهیل فداکار موفق شد روی پاس پدرام قاضی‎‌پور در دقیقه 24 گل تساوی را وارد دروازه هوادار کند.

فداکار در شرایطی موفق به گلزنی شد که با وجود درخشش او، ملوانی‌ها نتوانستند با نتیجه تساوی به رختکن بروند و شوت دیدنی حسین صادقی در دقیقه 34 مجدداً باعث شد تا بنفش‌پوشان تهرانی در انزلی از میزبان خود پیش بیفتند و با برتری 2 بر یک به استقبال پایان نیمه نخست بروند. در نیمه دوم، بازیکنان ملوان در تلاش برای رسیدن به گل تساوی بودند و در نقطه مقابل، شاگردان ساکت الهامی هدف‌گذاری‌شان مدیریت بازی بود که توانستند به خواسته خود برسند و بازی را به خوبی مدیریت کردند تا به 3 امتیاز شیرین بیرون از خانه دست پیدا کنند.

هوادار با کسب 3 امتیاز مسابقه امشب، شروع خوبی در سال جدید داشت و توانست با 29 امتیاز به رتبه نهم جدول صعود کند. ملوان بندرانزلی هم برای ششمین بازی پیاپی ناکام در کسب پیروزی بود تا شاگردان مازیار زارع با 24 امتیاز در جایگاه دوازدهم باقی بمانند. گفتنی است که در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، ملوانی‌ها روز پنجشنبه هفدهم فروردین‌ماه در تهران میهمان پرسپولیس هستند و روز جمعه هجدهم فروردین‌ماه هم هوادار در خانه برابر پیکان قرار خواهد گرفت.

پیروزی روحیه‌بخش فولادی‌ها در بیرون از خانه

فولاد خوزستان بعد از ناکامی در کسب پیروزی در 3 بازی پایانی خود (در لیگ برتر و جام حذفی) در سال 1401، امشب در ورزشگاه انقلاب کرج میهمان پیکان تهران بود و شاگردان علیرضا منصوریان امیدوار به آن بودند تا بتوانند طلسم‌شکنی کنند. خودروسازان هم با انگیزه رسیدن به پیروزی بعد از 6 هفته ناکامی، امشب در دیداری خانگی به میدان آمده بودند و قضاوت بازی برعهده شبیر بهروزی بود. بهروزی از ساعت 19:30 سوت آغاز نبرد تیم‌های پیکان تهران و فولاد خوزستان را به صدا در آورد.

فولادی‌ها بازی را تهاجمی آغاز کردند اما حملات شاگردان علیرضا منصوریان راه به جایی نبرد تا اینکه ساسان انصاری با تیزهوشی موفق به کسب پنالتی برای تیمش شد و در دقیقه 22، روبرتو تورس از روی نقطه پنالتی قرمزپوشان اهوازی را پیش انداخت. بعد از گل، فولادی‌ها به خوبی توانستند بازی را در نیمه نخست مدیریت کنند و با برتری یک‌گله به رختکن رفتند.

خودروسازان در نیمه دوم تیم برتر زمین مسابقه بودند و موقعیت‌های متعددی روی دروازه فولاد خوزستان خلق کردند اما تلاش شاگردان مجتبی حسینی برای رسیدن به گل تساوی بی‌ثمر بود تا اینکه روی پاس محمدرضا غبیشاوی، وحید حیدریه از زاویه بسته با شوتی تماشایی توانست دروازه پیکان را در دقیقه 71 برای دومین‌بار باز کند تا برخلاف جریان بازی در نیمه دوم، شاگردان منصوریان بتوانند پیروزی بیرون از خانه خود را تثبیت کنند و بردی مهم را در کرج به‌دست بیاورند.

فولاد با 3 امتیاز به‌دست آمده در بیرون از خانه، با 31 امتیاز در رتبه هشتم جدول باقی ماند و پیکان تهران هم با 23 امتیاز همچنان در جایگاه سیزدهم قرار دارد. در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، شاگردان علیرضا منصوریان باید روز پنحشنبه هفدهم فروردین‌ماه در خانه به مصاف نساجی مازندران بروند و در روز جمعه هجدهم فروردین‌ماه، پیکانی‌ها در تهران میهمان تیم هوادار خواهند بود.

تیم «رحمتی» همچنان نمی‌بازد!

مس کرمان در اولین بازی خود در سال جدید امشب در خانه میزبان آلومینیوم اراک بود. شاگردان فرزاد حسین‌خانی برای تثبیت جایگاه خود در لیگ برتر به دنبال کسب پیروزی بودند و در نقطه مقابل، اراکی‌ها با انگیزه کاهش فاصله خود تا کورس مدعیان در سودای آن بودند تا بتوانند در کرمان جشن پیروزی بگیرند. کمیته داوران برای مسابقه حساس امشب که از ساعت 19 در ورزشگاه شهید باهنر کرمان آغاز شد، حمید حاج‌ملک را به عنوان داور انتخاب کرده بود.

حاج‌ملک خیلی زود در دقیقه 4، اولین تصمیم مهم خود در مسابقه امشب را گرفت و سرنگونی محمد صبوری در محوطه جریمه آلومینیوم اراک را پنالتی تشخیص داد تا فرصت ایده‌آل گلزنی در اختیار نارنجی‌پوشان قرار بگیرد. عارف رستمی ستاره گلزن مسی‌ها موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه آلومینیوم را باز کند تا خیلی زود شاگردان حسین‌خانی از حریف خود پیش بیفتند.

شاگردان رحمتی بعد از این گل مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفتند و به دنبال خلق موقعیت گلزنی بودند که سرانجام روی ارسال هانسل زاپاتا، وحید محمدزاده در دقیقه 29 توانست گل تساوی را وارد دروازه مس کند تا بازی به تساوی کشیده شود که این گل باعث شد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

2 تیم بعد از تساوی در نیمه نخست، نمایش نزدیک و پایاپایی در نیمه دوم داشتند اما در رسیدن به گل ناکام بودند تا اولین تساوی سال جدید در اولین مسابقه به‌ثبت برسد. آلومینیوم اراک با این تساوی با 33 امتیاز در رتبه هفتم جدول باقی ماند و مس کرمان هم با 21 امتیاز در موقعیت چهاردهم موقعیت خود را تثبیت کرد. نارنجی‌پوشان در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، روز پنجشنبه هفدهم فروردین‌ماه در آبادان میهمان صنعت‌نفت هستند و آلومینیوم اراک هم روز جمعه هجدهم فروردین‌ماه برابر آلومینیوم اراک قرار خواهد گرفت.

هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال ایران فردا (جمعه) با انجام 4 مسابقه به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین دیدارها، سپاهانِ صدرنشین از ساعت 19:15 در خانه میزبان صنعت‌نفت آبادان است و استقلال تهران هم از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی تهران برابر ذوب‌آهن اصفهان قرار خواهد گرفت. همچنین در آخرین بازی هفته، پرسپولیس از ساعت 21:15 در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان برابر نارنجی‌پوشان قرار می‌گیرد. 

نتایج دیدارهای هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر

پنجشنبه دهم فروردین‌ماه

نفت مسجدسلیمان 1-5 تراکتور تبریز

مس کرمان 1-1 آلومینیوم اراک

ملوان بندرانزلی 1-2 هوادار تهران

پیکان تهران 0-2 فولاد خوزستان

برنامه ادامه دیدارهای هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر

جمعه یازدهم فروردین‌ماه

سپاهان اصفهان - صنعت‌نفت آبادان (19:15)

استقلال تهران - ذوب‌آهن اصفهان (19:30)

نساجی مازندران - گل‌گهر سیرجان (19:30)

مس رفسنجان - پرسپولیس تهران (21:15)

خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان ۱-۵ تراکتور
خلاصه بازی ملوان ۱-۲ هوادار
خلاصه بازی مس کرمان ۱-۱ آلومینیوم

برچسب ها

نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود