football360 logo

مهاجمان ناکام کابوس بزرگ سرخابی‌ها؛ هر گل 16 میلیارد!

26 تیر 1402 ساعت 19:1070 نظر
در ترکیب پرسپولیس و استقلال مهاجمانی در فصل گذشته بازی کرده‌اند که علی‌رغم قیمت بالا، کیفیت فنی مناسبی ارائه نکردند.

به گزارش فوتبال 360، در روزهای گذشته مبلغ قرارداد بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس در فصل قبل منتشر شد. دو قطب سنتی پایتخت در لیگ بیست‌ودوم مهاجمانی داشتند که علی‌رغم دریافت مبلغ بالا، کارایی قابل قبولی نداشتند. 6 مهاجم استقلال و پرسپولیس مبلغ قراردادشان با احتساب آپشن‌ها در مجموع نزدیک به 94 میلیارد تومان شد و در مجموع تنها 6 گل زدند. این 6 گل به طور متوسط نزدیک به 16 میلیارد تومان آب خورد. این در حالی است که مبلغ قرارداد بازیکنانی نظیر محمد عمری 11 میلیارد و پانصد میلیون تومان است و مبلغ هر گل این بازیکنان از مبلغ قرارداد بسیاری از بازیکنان خوب لیگ بالاتر است.

خلایی که هرگز پر نشد

پرسپولیس فصل را با یورگن لوکادیا مهاجم استثنایی هلندی خود آغاز کرد و این بازیکن عملکرد فوق‌العاده‌ای در پرسپولیس داشت ولی پس از آن شیخ دیاباته هرگز نتوانست جای خالی این بازیکن را در ترکیب اصلی پر کند تا اینکه پرسپولیس در نیم فصل لیاندرو پریرا را به خدمت گرفت و این بازیکن هم چنگی به دل نزد. دیگر مهاجم این فصل پرسپولیس، مهدی عبدی که روزگاری گلزن پرسپولیس در فینال آسیا بود و سرنوشت دربی را رقم می‌زد در بسیاری از بازی‌های فصل نیمکت‌نشین بود و یحیی گل‌محمدی در بعضی بازی‌ها بی‌مهاجم بازی کردن را به استفاده از عبدی ترجیح داد.

بر اساس سند منتشر شده مبلغ قرارداد دیاباته بالای 16 میلیارد و عبدی بالغ بر 10 میلیارد است. مبلغ قرارداد پریرا که در سندی جداگانه انتشار یافت، نزدیک به 19 میلیارد تومان است. این 3 بازیکن در مجموع 6 گل زدند و جمعاً بیش از 45 میلیارد از پرسپولیس پول گرفتند.

48 میلیارد تومان برای تنها 2 گل

استقلال فصل پیش بهترین خط حمله لیگ را در اختیار داشت. این تیم مهره‌های هجومی متعددی به خدمت گرفته بود ولی بار اصلی گلزنی به روی زوج بوشهری این تیم یعنی مهدی قایدی و محمد محبی بود. آرمان رمضانی، سجاد شهباززاده و پیمان بابایی 3 مهاجمی بودند که به هیچ وجه فصل قابل قبولی نداشتند. شهباززاده که سابقه آقای گلی در لیگ برتر را دارد، این فصل به استقلال بازگشت و حداقل انتظارات را نتوانست برآورده کند این بازیکن با قرارداد 15 میلیارد و 700 میلیون حتی یک گل هم نزد. پیمان بابایی یکی دیگر از خریدهای این فصل استقلال بود که در اوایل لیگ گذشته مهاجم اصلی این تیم به‌شمار می‌رفت این بازیکن با قرارداد 18 میلیاردی 2 بار موفق به گلزنی برای استقلال شد. آرمان رمضانی مهاجم بلند قامت استقلال حتی در یک بازی هم نتوانست در ترکیب اصلی بازی کند و با قرارداد 14 میلیاردی یک گل هم در لیگ برتر نزد تا این 3 بازیکن با دریافتی نزدیک به 48 میلیارد در مجموع فقط 2 گل در لیگ برتر بزنند. 

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری