football360 logo

وجه مشترک پرسپولیس و سپاهان در پیش‌فصل؛ عادتِ برنده شدن

27 تیر 1402 ساعت 10:4552 نظر
تیم‌های پرسپولیس و سپاهان توانسته‌اند در بازی‌های پیش‌فصل روزهای خوبی را پشت سر بگذارند.

به گزارش فوتبال 360، هواداران فوتبال چشم‌انتظار آغاز بیست‌وسومین دوره لیگ برتر هستند و این چشم‌انتظاری 16 روز دیگر به پایان خواهد رسید. در فاصله کوتاه باقی‌مانده تا شروع لیگ بیست‌وسوم، تیم‌ها در حال آخرین تلاش‌ها برای تقویت خود در بازار نقل‌وانتقالات هستند و همچنین به دنبال آن بوده تا بتوانند با برگزاری اردوهای آماده‌سازی فشرده و انجام بازی‌های دوستانه، سطح فنی خود را به شرایط مطلوب برسانند و در وضعیتی ایده‌آل لیگ بیست‌وسوم را آغاز کنند.

تیم پرسپولیس تهران که فصل گذشته توانست قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شود در کنار تیم‌های سپاهان اصفهان، استقلال تهران و تراکتور تبریز که تکمیل‌کننده مربع قدرت فوتبال ایران هستند، این روزها درگیر تمرینات آماده‌سازی پیش‌فصل بوده و امید دارند تا بتوانند سطح کیفی فصل گذشته خود را حفظ کرده و حتی بتوانند بهتر از فصل گذشته در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر حضور پیدا کنند. در روزهای گذشته سرخابی‌های پایتخت در کنار تیم‌های سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز بازی‌های دوستانه پیش‌فصل خود را برگزار کرده‌اند که نتایج جالب‌توجهی به‌ثبت رسیده است.

قهرمان و نایب‌قهرمان نمی‌بازند!

سرخ‌پوشان پایتخت که از امروز (سه‌شنبه) اردوی 3 روزه‌شان در تهران آغاز خواهد شد و قرار است روز جمعه چهارمین دیدار دوستانه پیش‌فصل را برگزار کنند، تاکنون در بازی‌های دوستانه عملکرد چشمگیری را از خود به جای گذاشته و توانسته‌اند به هواداران خود دلگرمی بدهند؛ به‌طور‌ی‌که هر 3 بازی دوستانه اخیر پرسپولیس با برتری شاگردان یحیی گل‌محمدی به پایان رسیده و آن‌ها توانسته‌اند در مقابل تیم‌های شمس‌آذر قزوین، استقلال خوزستان و پیکان تهران به پیروزی برسند. نکته جالب‌توجه ثبت 10 گل و عدم دریافت گل در این 3 مسابقه است که نشان از آمادگی بالای سرخ‌ها در آستانه شروع فصل جدید دارد.

سپاهان هم که در اردوی ترکیه بازی‌های دوستانه خود را برگزار کرد، توانست عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارد و شاگردان ژوزه مورایس 4 بازی بدون شکست را پشت سر گذاشتند. طلایی‌پوشان اصفهانی در گام نخست با 8 گل تیم سوکلیای مولداوی را در هم کوبیدند و بعد از آن نوبت به برتری 3 بر یک مقابل جی‌کی آکادمی غنا رسید. سپاهانی‌ها تیم الکویت کویت را هم با نتیجه یک بر صفر شکست دادند و در آخرین بازی دوستانه مقابل ابها عربستان به تساوی 1-1 رضایت دادند تا با 3 برد و یک تساوی دیدارهای دوستانه پیش‌فصل سپاهان خاتمه یابد.

روند پرنوسان استقلال و تراکتور

استقلالی‌ها روز گذشته در کمپ ناصر حجازی مقابل هوادار تهران شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شدند و با تحمل باختی 4 بر 2 از زمین مسابقه خارج شدند؛ آن‌هم در شرایطی‌که شاگردان جواد نکونام در دو بازی دوستانه قبلی توانسته بودند موفق عمل کنند و مقابل امیدهای استقلال و پیکان تهران به پیروزی رسیده بودند اما شکست مقابل هوادار باعث شد تا بیش از پیش نقاط ضعف استقلال در آستانه شروع فصل جدید نمایان شود و حالا نکونام و همکارانش فرصتی 16 روزه برای رفع این مشکلات دارند.

تراکتور تبریز هم در شرایطی متفاوت از استقلال اردوی پیش‌فصل خود را برگزار کرد؛ به‌طوری‌که سرخ‌پوشان تبریزی در کشور ترکیه کار خود را پیش بردند و در 3 بازی دوستانه مقابل تیم‌های اورنبورگ روسیه، آدانا دمیراسپور ترکیه و سوکلیای مولداوی قرار گرفتند که یک برد، یک تساوی و یک شکست در کارنامه شاگردان پاکو خمس در این 3 بازی به چشم می‌خورد. تراکتوری‌ها که از روز جمعه دور جدید تمرینات خود را آغاز می‌کنند، امیدوارند بتوانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند و با آمادگی کامل پا به لیگ بیست‌وسوم بگذارند.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری