football360 logo

تمدید روزهای درخشان شماره یک استقلال؛ از تهران تا هانگژو

01 مهر 1402 ساعت 21:0073 نظر
دروازه‌بان شماره یک استقلال توانسته عملکرد درخشانی را از خود در فصل جدید به جای بگذارد.

به گزارش فوتبال 360، رضا عنایتی برای چینش فهرست تیم امید ایران در مسیر حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو تصمیم جالب‌توجهی گرفت و در شرایطی‌که چهره‌هایی مانند محمدرضا خالدآبادی و سینا سعیدی‌فر در کنار علیرضا رضایی در دسترس عنایتی بودند، سرمربی تیم امید ایران به سراغ یک انتخاب غیرمنتظره رفت و یکی از 3 سهمیه بزرگسال تیمش را به حضور حسین حسینی در تیم امید اختصاص داد تا دروازه‌بان استقلال بعد از کسب تجربه حضور در جام جهانی، حالا شانس بازی در بازی‌های آسیایی را هم به‌دست آورد.

حسینی در فصل گذشته روزهای پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشت و حتی تا یک‌قدمی جدایی از استقلال هم رفت و گفته می‌شد که جواد نکونام به دنبال استخدام یک دروازه‌بان اسپانیایی است اما پس از کش‌وقوس‌های فراوان، گزینه موردنظر نکونام با مدیران باشگاه استقلال به توافق نرسید و همین مسئله باعث شد تا حسین حسینی به دوران حضورش در استقلال ادامه بدهد و قراردادش را با آبی‌پوشان پایتخت به مدت 2 فصل تمدید کرد؛ تمدیدی که در روزهای نخست با واکنش مثبت هواداران استقلال همراه نشد اما رفته‌رفته شرایط را به سود کاپیتان شماره یک آبی‌پوشان پایتخت تغییر کرد و او دوباره به چهره‌ای محبوب میان هواداران استقلال تبدیل شد.

شروع رویایی فصل جدید با 3 کلین‌شیت!

حسین حسینی در لیگ بیست‌ویکم و در مسیر قهرمانی آبی‌پوشان پایتخت نقش کلیدی داشت و در 26 مسابقه که برای آبی‌پوشان پایتخت به میدان رفت، تنها 9 گل دریافت کرد و 17 کلین‌شیت به‌ثبت رساند. با وجود ثبت این رکورد، شرایط برای حسینی در فصل گذشته مثبت پیش نرفت و او در لیگ برتر و جام حذفی، 30 بار برای استقلال به میدان رفت که بیش از آنکه بتواند کلین‌شیت کند، گل دریافت کرد؛ به‌طوری‌که 19 بار دروازه او در فصل گذشته باز شد و توانست تنها 15 کلین‌شیت انجام بدهد.

دروازه‌بان شماره یک استقلال در شروع دومین فصلی که به عنوان کاپیتان اول استقلال پا به میدان مسابقه می‌گذاشت، با انگیزه جبران‌مافات همه تلاش خود را به کار بست و توانست در این مسیر موفق عمل کند و محبوبیت از بین رفته خود بین هواداران استقلال را بازیابی کرد. حسین حسینی در 4 بازی استقلال در لیگ بیست‌وسوم، تنها یکبار تسلیم شد و توانست 3 کلین‌شیت انجام بدهد و جالب آنکه 2 ضربه پنالتی اعلام شده علیه تیم استقلال را هم مهار کرد تا فعلاً بهترین دروازه‌بان لیگ بیست‌وسوم باشد.

درخششی که به مدال ختم می‌شود؟

حسینی بعد از درخشش در اردوی استقلال، در تیم امید هم توانسته عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارد و در 2 مسابقه پیاپی 2 کلین‌شیت را به‌ثبت رسانده است تا در مجموع مسابقات در فصل جدید توانسته باشد رکورد ویژه 6 بازی و 5 کلین‌شیت را به نام خود ثبت کند! او در جریان تقابل با تیم‌های امید عربستان و ویتنام، روی معدود موقعیت‌های حریفان آمادگی فنی بالایی را از خود نشان داد تا بهترین پاسخ را به اعتماد رضا عنایتی بدهد و بتواند در تیم امید هم بدرخشد.

حسین حسینی که در تیم امید ایران هم بازوبند کاپیتانی را به بازو می‌بندد، امیدوار است بعد از آنکه توانست در جام جهانی یک کلین‌شیت را به نام خود ثبت کند، این‌بار در تیم امید مسیر بهتری را تجربه کند و تا کسب مدال در بازی‌های آسیایی پیش برود؛ کسب مدالی که به درخشش حسینی در خط دروازه معطوف است و مطمئنا آمادگی فنی بالای این دروازه‌بان 31 ساله و باتجربه می‌تواند نقش پررنگی در مسیر قهرمانی در بازی‌های آسیایی داشته باشد تا روزگار خوب حسین حسینی در فصل جدید ادامه پیدا کند.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری