football360 logo

مدال‌آوران ایران در روز نخست بازی‌های آسیایی؛ درخشش به سبک جاور، نوروزی و سلحشوری

02 مهر 1402 ساعت 23:0015 نظر
در اولین روز بعد از افتتاح رسمی بازی‌های آسیایی هانگژو، کاروان ایران یک مدال نقره و یک مدال برنز به‌دست آورد.

به گزارش فوتبال 360، بازی‌های آسیایی هانگژو روز گذشته (شنبه) رسماً افتتاح شد و در مراسم افتتاحیه آن، اعضای کاروان ایران رژه رفتند. البته که پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه، مسابقات در چندین رشته از جمله فوتبال و والیبال آغاز شده بود اما از امروز (یکشنبه) رسماً مشعل رقابت‌ها روشن شده و در رشته‌های مختلف ورزشکاران ایرانی در جست‌وجوی کسب مدال هستند امروز دو مدال در کارنامه کاروان ورزشی ایران به‌ثبت رسید؛ جالب آنکه زنان ورزشکار، مدال‌آوران روز نخست بودند و عدد صفر را در  رتبه‌بندی مدال‌ها از مقابل نام ایران حذف کردند.

زوج روئینگ ایران و اولین مدالی که ضرب شد

مهسا جاور و زینب نوروزی در رشته رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان، روز چهارشنبه بیست‌ونهم شهریورماه در مرحله مقدماتی توانستند رتبه اول را به‌دست آورند و به مرحله فینال راه پیدا کردند که به بامداد امروز به وقت تهران، مسابقه فینال برگزار شد و تیم رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان موفق شد با ثبت رکورد 7:17:8 مقام دوم را از آن خود کند و مدال نقره را به‌دست آورد تا مهسا جاور در کنار زینب نوروزی اولین مدال‌آوران ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو باشند.

تنها پومسه‌کار زن ایران مدال گرفت!

مرجان سلحشوری به عنواون نماینده ایران تکواندو زنان ایران در بخش پومسه امروز (یکشنبه) فعالیت خود را در بازی‌های آسیایی هانگژو آغاز کرد. او در گام نخست موفق شد حریفی از بنگلادش را شکست بدهد و سپس در نبرد با حریفی از مالزی موفق به کسب پیروزی شد تا به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند و با توجه به مقام سوم مشترک در این رشته، مدال برنز او مسجل شد. سلحشوری در رقابت با نیوای که تکواندوکاری از کشور ژاپن بود، نتوانست امتیاز بیشتری به‌دست آورد و همین مسئله باعث شد تا او با شکست در برابر حریف ژاپنی در مرحله نیمه‌نهایی، به مدال برنز برسد تا اولین روز رسمی فعالیت بازی‌های آسیایی هانگژو بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه با ثبت یک مدال نقره و یک مدال برنز به پایان برسد.

حداقل یک مدال برنز برای این تیم کنار بگذارید!

تیم ملی تنیس روی میز ایران متشکل از نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و امیرحسین هدایی بعد از کسب 4 پیروزی پیاپی و رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی، موفق شد دست به کار بزرگی بزند و مقابل تیم ملی ژاپن بردی 3 بر صفر را به‌دست آورد تا بعد از کسب این پیروزی تاریخی، صعود تیم ملی ایران به مرحله نیمه‌نهایی قطعی شود که این صعود به قیمت مسجل‌شدن مدال برنز پینگ‌پنگ‌بازان ایران بود؛ آن‌هم در شرایطی‌که بعد از 65 سال کاروان ایران در این رشته در بخش تیمی در حال کسب مدال است! تیم ملی تنیس روی میز ایران در صورت موفقیت در مرحله نیمه‌نهایی می‌تواند برای کسب مدال یا نقره رقابت کند اما شکست در این مرحله هم باعث کسب مدال خواهد شد و مدال برنز در این‌صورت، مدال برنز در انتظار تیم ملی تنیس روی میز ایران است.

از جمله اتفاقات مهم دیگری که برای کاروان ورزشی ایران امروز (یکشنبه) رخ داد می‌توان به صعود تیم ملی والیبال ساحلی به جمع 8 تیم برتر رقابت‌ها، صعود مهدی الفتی به فینال رشته ژیمناستیک، صعود الهه منصوریان به مرحله بعدی رقابت‌های ساندا زنان و پیروزی پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و مبینا علی‌نسب در دور نخست مسابقات شطرنج سریع اشاره کرد.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری