football360 logo

یکشنبه پرازدحام فوتبال انگلیس به روایت آمار/ کلاغ‌های شکنجه‌گر

02 مهر 1402 ساعت 22:478 نظر
نیوکاسل سنگین‌ترین شکست تاریخ شفیلد یونایتد را در خانه این تیم رقم زد.

به گزارش فوتبال ۳۶۰، هفته ششم رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر انگلیس عصر امروز با برگزاری ۵ مسابقه به اتمام رسید که طی آن نبرد آرسنال و تاتنهام در ورزشگاه امارات با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید. چلسی در خانه با یک گل مغلوب استون ویلا شد و لیورپول با نتیجه ۳ بر یک از سد وستهام گذشت. برایتون در روز درخشش میتوما با همین نتیجه بورنموث را بدرقه کرد و نیوکاسل با ارائه نمایشی کم‌نقص و کم‌نظیر با نتیجه ۸ بر صفر در مقابل شفیلد یونایتد به پیروزی رسید.

روزهای خوش صلاح

محمد صلاح به پنجمین بازیکن در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که در هر ۶ مسابقه تیمش در یک فصل لیگ برتر روی حداقل یک گل اثر مستقیم می‌گذارد. پیش از این تنها دیوید بکام ، تیری آنری، سرخیو آگوئرو و ارلینگ هالند چنین عملکردی به ثبت رسانده بودند.

۸ گلزن متفاوت

برتری درخشان ۸ بر صفر نیوکاسل در مقابل شفیلد یونایتد با گلزنی ۸ بازیکن متفاوت به دست آمد. این اتفاق برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر رخ داد. در هیچ مسابقه دیگری ۸ بازیکن متفاوت برای یک تیم موفق به گلزنی نشده بودند.

سنگین ترین شکست تاریخ شفیلدیونایتد

شفیلد در مسابقه شماره ۴۹۸۸ تاریخ خود در لیگ متحمل سنگین‌ترین شکست شد. آنها هرگز در هیچ مسابقه لیگ با ۸ گل اختلاف بازنده نبودند و در ۹۰ سال گذشته (بعد از شکست ۱۰ بر ۳ مقابل میدلزبورو در نوامبر ۱۹۳۳) هرگز بیشتر از ۸ گل نخورده بودند. 

روز افتضاح رومرو

کریستین رومرو در مسابقه امروز تاتنهام مقابل آرسنال ابتدا گل به خودی زد و در ادامه با خطای هند مرتکب پنالتی منجر به گل دوم توپچی‌ها شد. او چهارمین بازیکن تاریخ تاتنهام بعد از کریس آرمسترانگ، کوین ویمر و هوگو یوریس است که در دربی شمال لندن گل به خودی می‌زند. او به عنوان  یازدهمین بازیکن تاریخ لیگ برتر و نخستین بازیکن تاریخ اسپرز در یک مسابقه هم گل به خودی زد و هم مرتکب پنالتی شد.

رکورد ۳۰ ساله سون

سون هیونگ مین به عنوان نخستین بازیکن اسپرز بعد از جان هنری در سال ۱۹۹۳ در یک مسابقه خارج از خانه لیگ برتری مقابل آرسنال ۲ گل به ثمر رساند. 

جوان‌ترین اخراجی

مالو گوستو، بازیکن چلسی با اخراج خود زمینه‌ساز شکست خانگی تلخ تیمش مقابل استون ویلا شد. او (۲۰ سال و ۱۲۸ روز)  سومین بازیکن جوان تاریخ چلسی در لیگ برتر است که با کارت قرمز داور روبه رو شده؛ جان اوبی میکل (۱۹ سال و ۱۷۵ روز) و روبرت هوث (۱۹ سال و ۲۶۴ روز) تنها اخراجی‌های کم‌سن‌تر از گوستو در تاریخ چلسی بودند. 

رکورد ویژه آنژ

با درخشش سون و مدیسون، روند گلزنی بی‌نقص یاران تاتنهام در خانه آرسنال هم ادامه یافت. پوستکوگلو به چهارمین سرمربی تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که در هر یک از ۶ مسابقه نخست لیگ برتر حداقل ۲ گل به ثمر می‌رساند. کارلو آنچلوتی، پپ گواردیولا و کریگ شکسپیر نفرات پیشین بودند. 

هم‌ردیف بزرگان

برایتون به آمار ۵ پیروزی در ۶ مسابقه نخست رقابت‌های این فصل لیگ برتر انگلیس رسید. در ۱۷ سال گذشته و بعد از چارلتون اتلتیک در فصل ۰۶-۲۰۰۵ هیچ تیم دیگری خارج از ۶ باشگاه بزرگ فوتبال انگلیس موفق به کسب ۵ برد در ۶ مسابقه اول فصل نشده بود. 

تیم گل‌نزن‌ها

خلأ فشار فیزیکی و موقعیت‌سوزی و کم‌دقتی مهاجمان باعث شد چلسی یک بار دیگر در به ثمر رساندن گل ناکام بماند. چلسی در طول سال تقویمی ۲۰۲۳ مجموعاً ۱۴ بار از گل زدن در یک مسابقه عاجز مانده؛ بیشتر از هر تیم دیگر در فوتبال انگلیس در این مدت. در تاریخ لیگ تنها در سال ۱۹۹۵ (۱۴ مسابقه) چلسی در بازی‌های بیشتری موفق به گل زدن نشده‌ بود. این رکورد مسلماً تا پایان سال شکسته خواهد شد.

ناکام در خانه بزرگان

شاگردان دیوید مویس در وستهام با شکست ۳ بر یک آنفیلد را ترک کردند. سرمربی اسکاتلندی تا کنون ۷۲ بار به خانه آرسنال، چلسی، لیورپول و منچستر یونایتد رفته و در عین ناباوری در هیچ یک از این ۷۲ مسابقه موفق به کسب پیروزی نشده. (۲۱ تساوی و ۵۱ شکست، از جمله شکست در هر ۱۳ مسابقه آخر)

پاس گل خاص تریپیه

کایرون تریپیه به دومین بازیکن در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که در طول یک مسابقه ۳ بار سانتر منجر به گل با ضربه سر ثبت می‌کند. پیش‌تر جیسون پانچئون با پیراهن کریستال پالاس مقابل وستهام در سال ۲۰۱۵ چنین آماری به ثبت رسانده بود. 


نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری