football360 logo

اورتون می‌تواند از ساوث‌اند سرمشق بگیرد؛ وقتی انگیزه‌ها از بین نمی‌روند

29 آبان 1402 ساعت 21:046 نظر
ساوث‌اند یونایتد در شرایطی بدتر از اورتون، توانست رقیب صدرجدولی را شکست دهد.

به گزارش فوتبال 360، بعد از بدهی‌های زیاد و عدم مدیریت مالک ایرانی در محاسبه خرج‌ها و درآمدها، اوضاع اورتون بسیار بد به پیش می‌رود. تیم شان دایچ توانسته بود بعد از شروعی نسبتا بد، 14 امتیاز را تا هفته دوازدهم لیگ کسب کند و خودش را از منطقه سقوط خارج کند. در روزهای گذشته، لیگ برتر انگلیس به دلیل تخلفات مالی آنها را با کسر 10 امتیاز جریمه کرد و  دوباره به منطقه سقوط رسیدند. بسیاری از کارشناسان کار اورتون را تمام شده می‌بینند و تافی‌ها را یکی از کاندیدهای اصلی سقوط می‌شناسند. در روز گذشته اما اتفاقی در دسته پنجم انگلیس رخ داد که می‌تواند درسی بزرگ برای بازیکنان اورتون باشد و سرمشق خودشان را از تیم دسته پنجمی بگیرند.

کاری که انگیزه می‌تواند انجام دهد!

ساوث‌اند یونایتد در لیگ دسته پنجم انگلیس حضور دارد و اوضاعی بسیار بدتر از اورتون را تجربه می‌کند. چندی پیش آنها به دلیل تخلفات با کسر 10 امتیاز مانند اورتون روبه‌رو شدند و علاوه بر این موضوع، پنجره نقل و انتقالاتی آنها به دلیل تخلفات قبلی و عدم پرداخت 300 هزار پوند، تا پایان فصل بسته است. تعداد کل بازیکنان این تیم بعد از بسته شدن پنجره به 17 نفر رسیده در دیدار آخر تنها 13 نفر برای بازی در دسترس بودند. 5 بازیکن دیگر به دلیل مصدومیت و محرومیت نمی‌توانستند در ترکیب باشند و آنها به مصاف تیم اول لیگ ملی با چنین وضعیتی رفتند.

چسترفیلد با 47 امتیاز در جایگاه اول لیگ قرار داشت و آماده یک بازی ساده مقابل ساوث‌اند بود. آنها توانستند گل اول بازی را در نیمه نخست به ثمر برسانند اما نیمه دوم نتیجه بازی به نفع ساوث‌اند تغییر پیدا کرد. ساوث‌اند با به ثمر رساندن 2 گل در دقیقه‌های 61 و 63، نسخه‌ صدرنشین لیگ را پیچید و بازیکنان این تیم با تمام قوا در ادامه‌ بازی، نتیجه را حفظ کردند.

مربی این تیم بعد از بازی در مورد شرایط تیمش گفته بود: بازیکنان ما بعد از اتفاقاتی که تجربه کردند، تصمیم دارند  نهایت تلاششان را تا پایان لیگ بکنند و کسر امتیاز توانست روحیه جنگندگی و انگیزه را در بازیکنان ما بیدار کند.

تنها چیزی که اورتون نیاز دارد

شاید فروش باشگاه، تزریق پول و یا حتی اعتراض به تصمیم لیگ برتر چیزی باشد که در ظاهر می‌تواند اورتون بزرگ را در لیگ برتر نگاه دارد اما احتمالا هیچ‌کدام از چیزهایی که گفتیم نمی‌تواند مانند روحیه جنگندگی برای شاگردان شان دایچ  کارساز باشد. تافی‌ها هرچقدر اوضاع بدی را پشت‌سر بگذارند، وضعیتشان قطعا بدتر از ساوث‌اند نخواهد بود. آنها در کسر امتیاز باهم برابر هستند اما لیست تیم 17 نفره که 5 نفر آنها هم در دسترس نیستند و همچنین محرومیت از نقل و انتقالات بسیار بدتر از کسر امتیاز به تنهایی خواهد بود. هنوز در هفته 12 لیگ برتر هستیم و فاصله‌ زیادی تا هفته 38 رقابت‌ها مانده است. اورتون سال گذشته در آخرین بازی توانست ماندن در لیگ را قطعی کند و آنها از همین لحظه می‌توانند نشان دهند جنگندگی و انگیزه‌ بقا در نیمه‌ آبی مرسی‌ساید هنوز نمرده است.


نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری