football360 logo

یادآوری آنچه در لیگ گذشت؛ استقلالی که در خانه می‌برد، تراکتوری که گل نمی‌خورد

23 بهمن 1402 ساعت 15:0067 نظر
در آستانه آغاز نیم‌فصل دوم، روندی که تیم‌ها در پایان نیم‌فصل داشتند مرور شده‌ است.

به گزارش فوتبال 360، رقابت‌های لیگ به خاطر برگزاری جام ملت‌های آسیا بیش از 40 روز تعطیل شد و حالا در پایان این هفته لیگ از سر گرفته می‌شود. این وقفه طولانی مدت باعث شد تا فرمی که تیم‌ها نیم‌فصل اول را به پایان رساندند، در ذهن‌ها کم‌رنگ شود به همین بهانه روند تیم‌ها تا قبل از تعطیلی لیگ مرور شده است.

استقلال شکست‌ناپذیرترین تیم، تراکتور آماده‌ترین

استقلال در کنار پرسپولیس، با یک شکست کمترین باخت را در این فصل داشته است. آخرین شکست استقلال به هفته سوم باز می‌گردد و این تیم با 12 بازی متوالی بدون باخت، طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری را در این فصل دارد. این تیم در هر 7 بازی خانگی خود به پیروزی رسیده است.

آماده‌ترین تیم لیگ، قبل از تعطیلی مسابقات، تراکتور بود. این تیم در 5 بازی آخر خود در 4 مسابقه به پیروزی رسیده بود و با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در 5 بازی متوالی، هم رکورددار بیشترین کلین‌شیت است و هم رکورددار طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه.

سپاهان به دنبال پایان روزهای بد، استقلال خوزستان در اندیشه اولین کلین‌شیت

سپاهان در نیم‌فصل اول 2 چهره متفاوت داشت. این تیم فصل را با رویایی‌ترین شکل ممکن و با 5 برد متوالی آغاز کرد و این تیم گزینه اول قهرمانی قلمداد می‌شد. اتفاقاتی که در پایان نیم‌فصل برای این تیم افتاد و محرومیت و مصدومیت چند بازیکن، زردپوشان اصفهانی را در وضعیت بحرانی قرار داد و سپاهان متحمل 3 شکست متوالی شد و صدر جدول را از دست داد. این تیم در آغاز نیم‌فصل به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا در 2 هفته ابتدایی در لیگ برتر بازی نمی‌کند و در نخستین بازی در دیداری بسیار حساس با استقلال روبه‌رو می‌شود.

استقلال خوزستان قعرنشین لیگ، رکورد منحصر به فردی در نیم‌فصل اول به نام خود ثبت کرد. این تیم تنها تیم تاریخ لیگ برتر است که تا پایان هفته پانزدهم، در هیچ مسابقه‌ای موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود نشده است. صنعت نفت در خانه و نساجی در خارج از خانه تیم‌هایی هستند که کلین‌شیت نداشته‌اند. پرسپولیس نیم‌فصل اول را در شرایطی به پایان رساند، که وضعیت دفاعی مطلوبی نداشت و این تیم در 5 بازی آخر خود فقط در یک مسابقه دروازه‌اش را بسته نکه داشت و باید با تغییر سرمربی دوباره این تیم به روند خوب دفاعی خود باز می‌گردد یا خیر؟

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری