football360 logo

وعده «کی‌روش»؛ از فردا جام جهانی برای ما آغاز می‌شود

03 آذر 1401 ساعت 19:1955 نظر
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد تیمش نمایش خوبی مقابل ولز داشته باشد.

به گزارش فوتبال 360، تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست 6 گله مقابل تیم ملی انگلیس، فردا در دومین گام از جام جهانی 2022 قطر باید از ساعت 13:30 در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف تیم ملی ولز برود، تیمی که بازی نخست خود را با تساوی به پایان برده و همین مسئله باعث شده تا شاگردان کارلوس کی‌روش همچنان به صعود از مرحله گروهی امیدوار باشند و در مسابقه فردا به کسب 3 امتیاز بیاندیشند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار حساس فردا مقابل تیم ملی ولز، در مرکز رسانه‌ای جام جهانی حضور پیدا کرد و در مقابل خبرنگاران نشست تا درباره مسابقه فردا با آن‌ها گفت‌وگو کند.

هنوز 6 امتیاز دیگر برای ما مانده است

کی‌روش در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با اشاره به مصاف فردای ایران مقابل ولز گفت: «بسیار عالی است که این موقعیت را شاهد باشیم. برای ما فرصتی است که از فوتبال لذت ببریم و حداکثر تلاشمان را بکنیم و رویایمان را محقق کنیم. بازی اول ما مطلوب نبود و طبق انتظار ما نشد. برای ما بازی اصلی فردا شروع می‌شود. 2 بازی دیگر و 6 امتیاز مانده و باید بجنگیم. این همه کاری است که انجام می‌دهیم. تلاش می‌کنیم فوتبال خوبی را انجام دهیم و خوشحالی را به ارمغان بیاوریم و شایسته این باشیم که به مرحله بعدی صعود کنیم. هدف ما این است. 2 بازی در این جام جهانی داریم تا به مرحله بعد برسیم».

کارلوس کی‌روش با تایید عدم حضور بیرانوند مقابل تیم ملی ولز درباره مصدومیت او توضیح داد: «خوشبختانه ایشان تست‌های مختلفی را انجام داده‌اند و امروز هم تست داد. تردیدی نیست که مشکلات جدی‌ای برای او پیش آمده است اما همه امور خوشبختانه در جهت مثبت حرکت می‌کند و به همین خاطر خوشحال هستیم اما به واسطه اینکه او در یک حادثه‌ای درگیر بود که مربوط به یک جور صدمه مغزی بود و به واسطه پروتکل پزشکی لازم است احترام قائل شویم و هیچ راهی وجود ندارد که این پروتکل را دور بزنیم، برای همین او فردا بازی نمی‌کند اما برای با با آمریکا آماده خواهد بود».

سرمربی تیم ملی ایران درباره جانشین علیرضا بیرانوند پاسخ روشنی نداد و گفت: «ما یک بازیکن داریم که جانشین او است. منظورم تیمی است که با همان تمرکز و نگرش بازی می‌کند و امروز روز زیبایی برای من است و بسیار خوشحال هستم چون به ریشه‌های خودمان برگشتیم و می‌توانیم بازی کنیم و از فوتبال لذت ببریم».

ما آزاد هستیم جوابی که می‌خواهیم را بدهیم

کی‌روش در واکنش به حواشی ایجاد شده درباره صحبت‌های اخیرش درباره مسائل سیاسی و حواشی آن توضیح داد: «موضوع منصفانه یا غیرمنصفانه نیست. رسانه‌ها اجازه پرسیدن سوالات خود را دارند. آن‌ها درک می‌کنند سوالات صحیح چیست. ما هم حق داریم جواب صحیح را بدهیم. ما برای یکدیگر احترام قائل هستیم. این مشکلی برای ما نیست که شما هر چه خواستید بپرسید و در عین حال بسیار مهم است که به جواب ما احترام بگذارید. ما نمی‌خواهیم که اینطور مسائل مانع از فوتبال ما در زمان حاضر شود».

کارلوس کی‌روش درباره پاسخ خود به سوالات خبرنگاران در قطر گفت: «این موضوع به ما برنمی‌گردد. این موضوع به رئیس جمهور ما و فیفا برمی‌گردد و به اخلاق فیفا برمی‌گردد. هیچ مشکلی نیست که رسانه‌های بین‌المللی سوالاتی را مطرح کنند. ما آزادی مطبوعات را داریم و آزاد هستیم جوابی که می‌خواهیم را بدهیم».

امروز بسیار هیجان‌زده هستیم و می‌خواهیم از فوتبال لذت ببریم

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به سوالی درباره شکست سنگین تیمش مقابل انگلستان گفت: «بازی تمام شده است. موضع ما همیشه یکی است و می‌خواهیم از چیزی که اتفاق افتاده است، یاد بگیریم و این کار را با همدیگر یاد بگیریم و قدرتمندتر شویم و انرژی و علاقه بیشتری برای بازی بعدی داشته باشیم. این بخشی از زندگی ما است. هر بازی که بازی می‌کنیم وظیفه ما این است که یاد بگیریم و قوی‌تر برگردیم و این فرصت بزرگی برای ما است چرا که ولز بازیکنان خوبی دارد و کاپیتان ولز یعنی گرت بیل عالی است و ولز روحیه خوبی برای فوتبال دارد».

کی‌روش در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به دیدار مقابل ولز گفت: «آن‌ها می‌خواهند با هواداران خود با تفریح و سرگرمی بازی کنند و اتمسفر بهتری برای ما نیست و باید به محیطی که می‌شناسیم برگردیم و تفریح و سرگرمی داشته باشیم و از فوتبال لذت ببریم. امروز بسیار هیجان‌زده هستیم چرا که احساس می‌کنیم الان جو درست وجود دارد و بازیکنان ما آرام هستند و آماده هستند فردا بازی کنند و از فوتبال لذت ببرند».

به اندازه 3 سال مقابل انگلستان گل خوردیم!

کارلوس کی‌روش با اشاره به اینکه اتفاقات دیدار مقابل انگلستان برای تیمش تجربه شده، گفت: «همانطور که می‌دانید اگر به سوابق تاریخی ما نگاه کنید، اول از همه می‌بینید که بایستی درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی‌کنم درست باشد که اول درباره ایران صحبت کنیم. همانطور که گفتم، می‌خواهیم از چیزهایی که اتفاق افتاده است یاد بگیریم. گل‌هایی که خوردیم بیشتری از گل‌هایی است که در 3 سال خوردیم. تیم ملی انگلیس خیلی خوب بود و ما به اندازه حریف خود نبودیم. باید چیزهایی را یاد بگیریم و فکر می‌کنم چیزهای خوبی یاد گرفتیم و این بهترین مسئله برای تمرین و آموزش است تا برای بازی با ولز آماده باشیم».

کی‌روش با تاکید بر این مسئله که دیدار فردای تیمش بسیار حائزاهمیت است، توضیح داد: «چیزی که مهم است، این است که بازی فردا نشان دهد ما تیم خوبی هستیم و تیم‌های خوبی بازی را می‌برند. تیم‌های عالی تیم‌هایی هستند که بعد از شکست و روبرو شدن با چالش، بر می‌گردند. هیچ تیمی بی‌عیب و نقص نیست ولی باید از چیزهایی که اتفاق افتاده است یاد بگیریم. مساله مهم روز بعد از بازی است. الان روز بعد است و الان برای بازی با ولز هیجان زده هستیم. آن‌ها را می‌شناسیم. این مانند یک میهمانی فوتبال است و هواداران زیادی دارند و به آن‌ها دیوار قرمز می‌گویند».

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تمجید از تیم ملی ولز گفت: «ولزی‌ها جو خوبی را ایجاد می‌کنند. امیدوارم فردا هم با این نمایش سروکار داشته باشیم. اطمینان دارم که بازیکنانم با شخصیتی بازی می‌کنند که همیشه داشتند و روحیه جنگنده داشتند و امیدوارم استحقاق پیروزی در بازی را داشته باشیم. این چیزی است که برای فردا اهمیت دارد. چیزی که دیروز اتفاق افتاده، فردا را رقم نمی‌زند و فقط باید یاد بگیریم».

«بیل» رهبر تیمش در زمین است

کارلوس کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره گرت بیل گفت: «بیل از بهترین‌ها است. او از نظر شخصیتی هم رهبر تیمش در زمین فوتبال است و اصلا ثبات و مدیریت تیم به ایشان بستگی دارد. بیل بسیار بازیکن باهوشی است. من با او کار نکرده‌ام. علی رغم اینکه می‌خواستیم او را در گذشته بیاوریم و با ما کار کند اما حرفه او گویای این است که چه بازیکنی است. بیل تصویر و وجهه تیم ولز است. این مساله نشان می‌دهد که چه شخصیت و روحیه‌ای دارد».

کی‌روش در ادامه تمجیدهایش از کاپیتان تیم ملی ولز گفت: « باید مراقب او باشیم چرا که در کارشان تداوم و علاقه وجود دارد و برای آن‌ها اینطور نیست که دقیقه اول یا دقیقه ۹۰ باشد. بلکه بازی خود را می‌کنند. ما هم آماده هستیم و امیدوارم فردا فوتبالی را که می‌توانیم انجام دهیم، اظهار کنیم و سورپرایزی برای تیم ولز داشته باشیم».

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره رسوم و فرهنگ ایرانی‌ها در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: «چیزی که می‌توانم بگویم این است که آن‌ها احترامی برای ۳ هزار سال تاریخ ایران قائل نمی‌شوند. واقعا عجیب است که فرهنگ تاریخی و تاریخ و علم ایران را که می‌توان یاد گرفت، یاد نگیریم. چیزهایی که می‌توانیم یاد بگیریم عالی است. من یک مقدار در دنیا سفر کردم و چیزی که می‌توانم درباره ایران بگویم، این است که دیدم مردم گریه می‌کنند، می‌خندند، فوتبال را دوست دارند و کودکان خود را به مدرسه می‌برند و کودکان در ترافیک در مدرسه هستند. این چیزی است که درباره مردم ایران می‌توانم بگویم. مردم ایران کسانی هستند که تعلیم و تربیت دیده‌اند».

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری