ایران در بین ترین‌های جام 22؛ خیلی خوب، خیلی بد

08 آذر 1401
تیم ملی ایران در پایان دور دوم مرحله گروهی، آمارهای جالب‌توجهی را از خود به جای گذاشته است.

به گزارش فوتبال 360، شاگردان کارلوس کی‌روش با کسب 3 امتیاز از 2 مسابقه ابتدایی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر شانس بالایی برای صعود به مرحله حذفی دارند و هواداران فوتبال در ایران امیدوارند امشب یک حماسه تاریخی در ورزشگاه الثمامه رخ بدهد و ملی‌پوشان فوتبال ایران بتوانند از دیدار حساس و حیثیتی مقابل تیم ملی آمریکا دست پر از میدان مسابقه خارج شوند تا بتوانند دستاوردی تاریخی را برای فوتبال ایران به ارمغان بیاورند.

تیم ملی ایران تا پیش از آغاز دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر آمار و ارقام جالب‌توجهی را از خود به جای گذاشته است. تیمی تهاجمی، گلزن و البته با یک آمار دفاعی عجیب که شاگردان کارلوس کی‌روش را از این حیث جزو ضعیف‌ترین تیم‌های جام جهانی 2022 قطر قرار داده است!

تاریخ‌ساز و موفق در گلزنی؛ بالاتر از برزیل، آرژانتین و آلمان

ملی‌پوشان فوتبال ایران هیچگاه در ادوار جام جهانی بیش از 2 گل در یک دوره مسابقات به‌ثمر نرسانده بودند اما این رکورد در جام جهانی 2022 تغییر کرد و حالا شاگردان کارلوس کی‌روش تا پایان دور دوم مرحله گروهی توانسته‌اند با 4 گل زده عملکردی درخشان از خود در فاز تهاجمی به جای بگذارند.

مهدی طارمی (2 گل) روزبه چشمی و رامین رضاییان گلزنان ایران در این دوره از رقابت‌ها بوده‌اند. با این اوصاف تیم ملی ایران در بین بهترین گلزنان جام 22 در رتبه ششم قرار دارد. تیم ملی اسپانیا با 8 گل زده بهترین تیم جام است، در رتبه دوم به صورت مشترک تیم‌های ملی انگلیس و فرانسه با 6 گل زده حضور دارند و رتبه بعدی هم به صورت اشتراکی در اختیار تیم‌های ملی غنا و پرتغال است که 5 گل به‌ثمر رسانده‌اند و در جایگاه بعدی، تیم ملی فوتبال ایران در کنار کرواسی موفق به‌ثبت 4 گل شده است.

یکی از آن 21 تیم؛ تاریخ‌سازی در راه است؟

تیم‌های جام جهانی در پایان دور دوم مرحله گروهی جمعاً 24 کلین‌شیت داشته‌اند که تیم‌های ملی برزیل، مراکش و لهستان با ثبت 2 کلین‌شیت آمار فوق‌العاده و درخشان از خود به جای گذاشتند و توانستند 2 بازی ابتدایی خود در جام 22 را بدون دریافت گل به پایان برسانند. بعد از این 3 تیم، 18 تیم دیگر با حداقل یک کلین‌شیت کار خود را در دور دوم مرحله گروهی به پایان رساندند.

حسین حسینی دروازه‌بان تیم ملی ایران با نمایشی درخشان مقابل ولز توانست تنها کلین‌شیت تیم ملی را در جام جهانی 2022 به‌ثبت برساند. تکلیف دروازه‌بان ایران در مسابقه امشب مقابل آمریکا مشخص نیست، اما اگر ایران امشب بتواند مقابل آمریکا کلین‌شیت کند، برای نخستین‌بار در تاریخ جام جهانی است که تیم ملی ایران در یک دوره از رقابت‌ها توانسته بیش از یک کلین‌شیت داشته باشد!

در این جدول در یک‌قدمی قعرنشینی هستیم!

تیم ملی ایران شروع غیرمننتظره در جام جهانی 2022 داشت و با قبول 6 گل در دیدار نخست با تیم ملی انگلیس خیلی زود به جمع ضعیف‌ترین خط دفاع‌های جام جهانی در دوره جدید سقوط کرد. شاگردان کارلوس کی‌روش البته خوش‌شانس بودند که دور نخست را به عنوان ضعیف‌ترین خط دفاعی به پایان نبردند و تیم ملی کاستاریکا با 7 گل مغلوب اسپانیا شد.

ملی‌پوشان فوتبال ایران در پایان دور دوم گروهی جایگاه‌شان در فاز دفاعی در بین 32 تیم شرکت‌کننده در جام جهانی 2022 تغییری نکرد و آن‌ها با 6 گل خورده، در بین 32 تیم در جایگاه سی‌ویکم قرار دارند و تیم ملی کاستاریکا هم با دریافت 7 گل، سی‌ودومین خط دفاع ضعیف جام جهانی است!

برچسب ها

ویدیوهای پربازدید
نظرات کاربران

ارسال نظر

برای ارسال نظر، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود