football360 logo

بررسی لیست نساجی برای لیگ بیست‌وسوم؛ تیمِ رحمتی 2 مهاجم برزیلی کم دارد!

26 تیر 1402 ساعت 10:3012 نظر
مازنی‌ها به دنبال استفاده از سهمیه جذب بازیکن خارجی هستند تا فهرست تیم‌شان را برای حضور در فصل جدید رقابت‌های باشگاهی تکمیل کنند.

به گزارش فوتبال 360، نساجی مازندران یکی از تیم‌های ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا است و مازنی‌ها در کنار حضور در لیگ برتر و جام حذفی، خود را باید برای ثبت اولین حضور در رقابت‌های آسیایی آماده کنند. برای گذراندن موفق اولین دوره حضور در لیگ قهرمانان آسیا، مدیران باشگاه نساجی برنامه‌ریزی گسترده‌ای داشتند و تیم‌شان به سرعت وارد بازار نقل‌وانتقالات تابستانه شد تا بتواند مطابق خواسته‌های کادرفنی کارش را پیش ببرد.

مهدی رحمتی که به‌واسطه عملکرد خوبش در تیم آلومینیوم اراک، به عنوان سکان‌دار جدید تیم نساجی مازندران انتخاب شده، در بازار تابستانه فهرست بازیکنان موردنیازش را در اختیار مدیران باشگاه قرار داد و اظهارات او در روزهای گذشته حکایت از آن دارد که بازیکنان موردنیاز سرمربی جوان مازنی‌ها جذب شده‌اند. البته که با وجود اتمام سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری برای تیم نساجی در بازار تابستانه، هنوز فعالیت آن‌ها در بازار نقل‌وانتقالات به پایان نرسیده و آن‌ها به دنبال جذب 2 بازیکن خارجی هستند تا به کار در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه پیش از شروع لیگ بیست‌وسوم پایان بدهند.

ترکیبی پرستاره در اختیار رحمتی

نساجی نسبت به فصل گذشته ترکیبش کاملاً متحول شده و نگاهی به آمار و ارقام نشان می‌دهد که آن‌ها فعلاً 8 بازیکن جدید به خدمت گرفته‌اند و در نقطه مقابل، جدایی 16 بازیکن از جمع شاگردان مهدی رحمتی قطعی شده است! نساجی فصل گذشته در فاز دفاعی عملکرد ضعیفی داشت و صاحب دومین خط دفاعی ضعیف فصل بود و همین مسئله باعث شد تا سرمربی جدید مازنی‌ها تمرکز خود را روی تقویت خط دفاعی تیمش بگذارد و نگاهی به فهرست خریدهای نساجی نشان می‌دهد که این تیم در بازار تابستانه بیش از سایر خطوط، خط دفاع خود را تقویت کرده است.

محمدرشید مظاهری در خط دروازه جانشین علیرضا حقیقی شده و بعد از جدایی مدافعانی مانند علیرضا ابراهیمی، حامد شیری و شاهین طاهرخانی در نقطه مقابل، وحید محمدزاده، محمداحسان حسینی و امیرمحمد هوشمند به فهرست نساجی اضافه شده‌اند. در خط هافبک، رحمتی قید همکاری با بازیکنان سن‌وسال‌داری مانند اکبر صادقی، مسعود شجاعی، ایوب کلانتری و احمد عبدالله‌زاده را زد و به سراغ جذب محمود قائدرحمتی و فرشید اسماعیلی رفت تا خط هافبک تیمش را تقویت کند.

محمدرضا عباسی هم در نقش وینگر به فهرست تیم نساجی اضافه شد و در خط حمله مازنی‌ها توانستند با محمدرضا آزادی به توافق برسند. نکته جالب‌توجه اینکه مهدی رحمتی با 5 خرید تابستانی نساجی در دوره حضورش در تیم آلومینیوم تجربه همکاری دارد و با فرشید اسماعیلی که در نقش بازیکن آزاد به نساجی پیوسته، در دوره حضورش در استقلال همبازی بوده است تا با شناخت کامل نسبت به شاگردان جدیدش، فهرست تیم قائمشهری را برای حضور در فصل جدید چینش کند.

خط حمله نساجی کاملاً نونوار می‌شود!

محمدرضا آزادی تنها مهاجم خریداری شده برای تیم نساجی مازندران نیست و گفته می‌شود که بعد از ترمیم خط دفاعی، تمرکز کادرفنی و مدیران باشگاه نساجی روی تقویت خط حمله است و آن‌ها در نظر دارند از سهمیه جذب بازیکن خارجی برای قدرت‌بخشی به فاز تهاجمی تیم‌شان استفاده کنند؛ آن‌هم در شرایطی‌که بازیکنانی مانند آداما نیان، کریم اسلامی و محمدمهدی نظری از خط حمله کنار گذاشته شده‌اند و حالا گفته می‌شود که قرار است چهره جدید خط حمله نساجی با حضور آزادی در کنار دو مهاجم برزیلی ترسیم شود!

مهدی رحمتی سرمربی نساجی مازندران در حاشیه برگزاری دیدار دوستانه تیمش مقابل شمس‌آذر قزوین، درباره آخرین روند فعالیت نساجی در بازار تابستانه گفت: «تیم را خیلی زود بستیم و تمرینات را هم خیلی زود شروع کردیم و با توجه به بودجه باشگاه، از لیست اولی که به مدیران تیم دادیم، فقط دو بازیکن خارجی مانده است که جذب شود که در اردوی ترکیه به ما ملحق می‌شوند. خیلی سعی کردم این دو بازیکن خارجی را با وسواس انتخاب کنم و از لیگی هستند که در شرایط بازی هستند و این دو بازیکن الان در سری (B) برزیل بازی می‌کنند».

شاگردان رحمتی صبح امروز (دوشنبه) عازم کشور ترکیه شدند و اردوی 8 روزه‌ای را در این کشور برگزار می‌کنند. گفته می‌شود که در جریان این اردو، قرار است تیم نساجی مازندران 3 بازی دوستانه داشته باشد و در صورت توافق با بازیکنان برزیلی موردنظر کادرفنی، این دو مهاجم در اردوی ترکیه به جمع بازیکنان نساجی اضافه خواهند شد تا با فهرستی کامل، شاگردان مهدی رحمتی برای حضور در فصل جدید آماده شوند. گفتنی است که در هفته نخست فصل جدید لیگ برتر، نساجی مازندران در خانه باید مقابل پیکان تهران قرار بگیرد.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری