football360 logo

تاج و تشریح قوانین جدید نقل‌وانتقالات؛ آپشن بالای 20 درصد ممنوع!

26 تیر 1402 ساعت 15:4556 نظر
رئیس فدراسیون فوتبال توضیحات تازه‌ای را از قوانین جدید نقل‌وانتقالات فوتبال ایران ارائه کرد.

به گزارش فوتبال 360، سازمان لیگ در آستانه آغاز بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، امروز (دوشنبه) جلسه‌ای را با حضور کانون مشوقین باشگاه‌ها و لیدرهای فوتبال برگزار کرد و میهمان ویژه این جلسه، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بود. تاج در این جلسه درباره اهمیت مسائل نظم‌وانضباط در ورزشگاه صحبت کرد و بار دیگر به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها گریزی زد و اطمینان خاطر داد که در فصل جدید، این اتفاق رخ می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین در بخشی از صحبت‌هایش، جزئیات بیشتری از قوانین جدید نقل‌وانتقالات را شرح داد و نسبت به هزینه‌کرد نامتعارف باشگاه‌ها و عدم رعایت فیرپلی مالی هم واکنش نشان داد. مهدی تاج با اشاره به اینکه قوانین جدید به پویایی لیگ کمک کند، نسبت به حضور ستاره‌های نام‌آشنا در فوتبال عربستان هم موضع گرفت و مدعی شد که با توجه به شرایط مالی موجود، قرار نیست تمامی کشورهای آسیایی مسیر کشور عربستان را در پیش گیرند.

بازیکن خارجی باید 60 درصد بازی‌ها در زمین باشد!

مهدی تاج در بخشی از صحبت‌هایش درباره قوانین جدید نقل‌وانتقالات گفت: «امسال لیگ ما با تغییراتی دنبال خواهد شد‌‌. نظمی باید ایجاد می‌شد که البته سال‌ها به تعویق افتاده بود. باید برای فیرپلی مالی تلاش می‌کردیم تا رقابت در لیگ پویا و پربارتر باشد‌. وقتی یک تیم ۲۸ میلیارد و دیگری ۴۰۰ میلیارد هزینه کند، یعنی تیم‌ها با هم برابر نیستند و یک رقابت پویا و پربازده اتفاق نمی‌افتد».

تاج با استناد به قوانین جدید نقل‌وانتقالات درباره بازیکنان خارجی و یا ناکارآمد توضیح داد: «بازیکنی داشتیم که مورد اعتراض هواداران بوده و با ۵ دقیقه یا نیم ساعت بازی کردن، عدد قابل ملاحظه ای می‌گرفت‌. باید کیفیت بازیکن خارجی از داخلی بیشتر باشد و بازیکنی را به خدمت بگیریم که کیفیت خوبی داشته باشد‌. قانون جدید که می‌گوید بازیکن خارجی باید ۶۰ درصد بازی‌ها را در زمین باشد به این دلیل است که بازیکن بازی کند. در غیر این صورت باشگاه‌ها نمی‌توانند از بازیکن خارجی در سال بعد استفاده کنند».

احتمالا لیگ را با حضور زنان در ورزشگاه‌ها آغاز می‌کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به محدودیت‌های جدید در زمینه اعمال آپشن در قراردادها گفت: «یک بازیکن قراردادش ۲ میلیارد و آپشنش ۱۵ میلیارد بود. در شرایطی که در قانون جدید باید آپشن‌ها معادل ۲۰ درصد قراردادها باشد و هر آپشنی می‌خواهیم به بازیکن بدهیم، نباید از این درصد بالاتر برود. این مسائل سبب جذابیت لیگ می‌شود».

مهدی تاج درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها هم گفت: «احتمالا امسال لیگ‌مان را با حضور زنان در برخی از ورزشگاه‌ها شروع خواهیم کرد. باید تجهیزات هر ورزشگاه و امکاناتش را بسنجیم و متناسب با شان زنان آماده کنیم. نباید فضای نامناسبی در نظر گرفته شود. پیش‌بینی خودمان این است که ورزشگاه‌های نقش جهان اصفهان، گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان آماده حضور زنان هستند. از قدیم خاطرتان هست اگر دعوایی صورت می‌گرفت و خانمی حضور داشت می‌گفتند اینجا خانم حضور دارد و ناسزا نگویید. در ورزشگاه‌ها نیز داوری سوتی بزند نباید اتفاقی بیفتد. اگر رعایت نشود، با مشکلات جدی روبرو می‌شویم».

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری