football360 logo

معادلات پیچیده خط دفاعی پرسپولیس؛ مدافعان ملی‌پوش در کنار هم

26 تیر 1402 ساعت 12:0031 نظر
یحیی گل‌محمدی روز گذشته در جریان بازی دوستانه مقابل استقلال خوزستان به مدافع گرجستانی تیمش در نیمه دوم میدان داد.

به گزارش فوتبال 360، پرسپولیس در مسیر آماده‌سازی خود برای شرکت در بیست‌وسومین دوره لیگ برتر، قرار بود که عازم کشور ترکیه شود و شاگردان یحیی گل‌محمدی به دنبال برگزاری 3 بازی دوستانه بین‌المللی بودند اما لغو اردوی ترکیه معادلات را تغییر داد و حالا روز گذشته اولین بازی دوستانه سرخ‌پوشان پایتخت بعد از لغو اردوی ترکیه در ورزشگاه خانگی سرخ‌ها برگزار شد. شاگردان گل‌محمدی روز گذشته مقابل استقلال خوزستان قرار گرفتند که توانستند برابر این تیم به پیروزی برسند.

سرخ‌پوشان پایتخت که پیشتر اولین بازی دوستانه خود را مقابل شمس‌آذر قزوین برگزار کرده بودند و بردی 7 گله را به‌دست آوردند، روز گذشته در مصاف با استقلال خوزستان برتری اقتصادی را به‌دست آورده و توانستند با یک گل از سد حریف خوزستانی خود بگذرند تا در دو بازی دوستانه مقابل دو تیم تازه لیگ برتری شده، جشن پیروزی بگیرند. نکته مهم مسابقه روز گذشته، نحوه چینش ترکیب اولیه پرسپولیس بود که نشان می‌داد یحیی گل‌محمدی قصدی برای پیاده‌سازی سیستم 3 دفاعه ندارد.

یحیی گل‌محمدی که پیشتر در مصاحبه خود هم اعلام کرده بود که برنامه‌اش روی آوردن به سیستم 3 دفاعه نیست، در بازی دوستانه روز گذشته هم با همان شمایل همیشگی و مورد علاقه‌اش ترکیب پرسپولیس را چینش کرد؛ آن‌هم در شرایطی که در خط دفاعی پرسپولیس، ترافیک جالب‌توجه شکل گرفته و با حضور همزمان مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، گیورگی گولسیانی و فرشاد فرجی در کنار علی نعمتی، سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت دغدغه شیرینی برای چینش قلب خط دفاعی تیمش دارد.

رونمایی از زوج محبوبِ یحیی!

پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم در شرایطی توانست عنوان قهرمانی رقابت‌ها را از آن خود کند که یکی از علل موفقیت شاگردان گل‌محمدی، عملکرد خوب خط دفاعی این تیم بود؛ آن‌هم در حالی‌که سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در اکثریت دیدارهای فصل به زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و گیورگی گولسیانی اعتماد کرد و این دو بازیکن باتجربه توانستند عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارند. به نظر می‌رسد که برای فصل جدید، برنامه گل‌محمدی تغییر کرده و سرمربی پرسپولیس می‌خواهد از زوج جدیدی در قلب خط دفاعی تیمش استفاده کند.

سرخ‌پوشان پایتخت روز گذشته در شرایطی مقابل استقلال خوزستان قرار گرفتند که بررسی ترکیب اولیه پرسپولیس نشان می‌دهد که یحیی گل‌محمدی از زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان استفاده کرده و خبری از حضور گیورگی گولسیانی در ترکیب اصلی نیست. جالب آنکه در نیمه دوم، گل‌محمدی به سراغ استفاده از زوج گولسیانی و فرجی رفت تا آمادگی این دو مدافع باتجربه را هم بسنجد اما به نظر می‌رسد که اولویت اصلی سرمربی پرسپولیس، استفاده از زوج پورعلی‌گنجی و کنعانی‌زادگان است.

پنالتی‌زن سرخ‌ها هم تغییر می‌کند؟

شاگردان یحیی گل‌محمدی در جریان بازی دوستانه روز گذشته مقابل استقلال خوزستان ناکام در گلزنی بودند و تک‌گل سرخ‌ها از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رسید. محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع باتجربه پرسپولیس پشت ضربه پنالتی تیمش ایستاد و موفق به گلزنی شد تا نشان بدهد که برای فصل جدید، امید به آن دارد تا پنالتی‌زن اول سرخ‌ها شود. در فصل گذشته، ابتدا مسئولیت پنالتی‌ها با یورگن لوکادیا بود اما بعد از جدایی او، مهدی ترابی و گیورگی گولسیانی پنالتی‌زن تیم پرسپولیس شدند که با توجه به عملکرد بهتر مدافع گرجستانی، او پنالتی‌زن اول سرخ‌ها شد اما به نظر می‌رسد که برای فصل جدید شرایط تغییر کرده است.

سرمربی پرسپولیس همان‌قدر که در چینش خط دفاعی تیمش دردسر شیرینی دارد، برای انتخاب پنالتی‌زن اول سرخ‌ها هم با چنین چالشی مواجه است؛ به‌طوری‌که محمدحسین کنعانی‌زادگان در کنار گیورگی گولسیانی، مهدی ترابی، شهاب زاهدی و سعید صادقی جزو گزینه‌های موردنظر یحیی گل‌محمدی برای پنالتی‌زدن محسوب می‌شوند و در صورت جذب مهاجم خارجی، به نظر می‌رسد که این بازیکن هم به صف پنالتی‌زن‌های پرسپولیس اضافه خواهد شد تا گل‌محمدی با چالش بزرگ و البته جذابی مواجه شده باشد!

کنعانی‌زادگان فصل گذشته در تیم الاهلی قطر پنالتی‌زن اول تیمش بود و به دنبال آن است تا در تیم پرسپولیس هم به این مقام برسد. البته که او روز گذشته در شرایطی دروازه استقلال خوزستان را از روی نقطه پنالتی باز کرد که گیورگی گولسیانی در زمین مسابقه نبود و همین مسئله باعث شده تا همچنان ابهامات درباره پنالتی‌زن اول پرسپولیس در فصل جدید ادامه داشته باشد و به نظر می‌رسد که در کنار این دو مدافع، مهدی ترابی هم از شانس بالایی برای پنالتی‌زدن برخوردار است.


نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری