football360 logo

پایان ابهامات دربی جنجالی؛ دلیل اخراج سا پینتو مشخص شد!

27 تیر 1402 ساعت 11:55140 نظر
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از دلیل اخراج ریکاردو سا پینتو دربی فینال جام حذفی پرده برداشت.

به گزارش فوتبال 360، فصل 02-1401 فوتبال ایران در حالی به نقطه پایان خود رسید که در آخرین مسابقه فصل، تیم‌های استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی به مصاف هم رفتند تا یکی از مهم‌ترین دربی‌های تاریخ فوتبال ایران برگزار شود؛ مسابقه‌ای که در آن سرخ‌پوشان پایتخت به دنبال آن بودند تا بتوانند با شکست دادن حریف سنتی هم فاتح جام حذفی شوند و هم قهرمانی سوپرجام را از آن خود کنند و در نقطه مقابل، استقلالی‌ها بعد از ناکامی در قهرمانی لیگ برتر به دنبال فتح جام حذفی بودند.

دو تیم نمایش جذابی را از خود به اجرا گذاشتند و در پایان یک بازی جنجالی و جذاب، پرسپولیس 2 بر یک از سد استقلال گذشت تا با یک تیر شاگردان یحیی گل‌محمدی بتوانند دو هدف را نشانه بروند و فصل را با 3 جام قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام به پایان بردند. اتفاق جنجالی دربی پایتخت، موضوع اخراج ریکاردو سا پینتو بود؛ آن‌هم در شرایطی‌که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس در جریان بود و استقلالی‌ها در واپسین ثانیه‌های بازی توسط محمدحسین مرادمند به گل رسیدند.

آبی‌ها که مشغول شادمانی از گل تساوی تیم‌شان بودند، به یک‌باره با شوک اخراج ریکاردو سا پینتو مواجه شدند. تصاویر تلویزیونی به وضوح نقطه آغاز درگیری‌های کنار زمین را نشان نداد و از لحظه‌ای تصاویر روی صورت سا پینتو رفت که او در آستانه درگیری فیزیکی با داور چهارم مسابقه بود! کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در قبال رفتارهای جنجالی سا پینتو، او را 4 ماه از حضور روی نیمکت استقلال محروم کرد که البته با توجه به جدایی این سرمربی پرتغالی، این حکم عملاً بلااثر شد!

دلیل اخراج سرمربی سابق استقلال، تهییج تیم مقابل بود!

مدیران باشگاه استقلال بعد از اخراج ریکاردو سا پینتو مهم‌ترین خواسته‌شان مشخص شد علت اخراج این سرمربی پرتغالی در فینال جام حذفی بود. جالب آنکه روزبه چشمی که در آن لحظه روی نیمکت استقلال حضور داشت، در گفت‌وگوی اخیر خود با عادل فردوسی‌پور «فوتبال 360» مدعی شد که هیچ رفتار مشکوکی از سا پینتو پیش از دریافت کارت قرمز سر نزد و اتفاق عجیب‌تر اینکه حتی ناظر داوری مسابقه هم نسبت به دلیل اخراج سا پینتو ابراز بی‌اطلاعی کرده بود تا این موضوع بعد از گذشت بیش از یک ماه همچنان مبهم بماند.

خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران در حاشیه سمینار داوری پیش از شروع لیگ بیست‌وسوم، در جمع خبرنگاران نسبت به موضوع اخراج ریکاردو سا پینتو واکنش نشان داد و گفت: «دلیل اخراج سرمربی سابق استقلال، تهییج تیم مقابل بود!» افشاریان در شرایطی این ادعا را به عنوان دلیل اخراج سا پینتو در فینال جام حذفی عنوان کرده که در 40 روز گذشته مسئولان کمیته داوران و البته تیم داوری مسابقه دربی از پاسخ به این سوال امتناع ورزیدند اما حالا رئیس کمیته داوران سعی داشت تا با پاسخ خود به نوعی شفاف‌سازی کرده باشد.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری