football360 logo
قدردانی مورایس از فدراسیون فوتبال؛ ممنون که گذاشتید 6 بازیکن ما بازی کنند!
9 روز پیش39 نظر
سرمربی سپاهان نسبت به حواشی ایجاد شده پیرامون 6 بازیکن تیمش برای حضور در ترکیب اصلی این تیم واکنش نشان داد.

به گزارش فوتبال 360، سپاهان در نخستین بازی‌اش در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در اربیل عراق امشب به مصاف نیروی هوایی رفت. طلایی‌پوشان ابتدا با دریافت گل از حریف عراقی، غافلگیر شدند اما توانستند کامبک بزنند و نتیجه بازی را 2 بر یک به سود خود کردند اما در واپسین دقایق، درخشش علی جاسم باعث شد تا شاگردان ژوزه مورایس نتوانند با دست پر و 3 امتیاز به اصفهان بازگردند و گلزنی او نتیجه بازی را به تساوی 2-2 تغییر داد تا نماینده ایران با کسب یک امتیاز کارش را در فصل جدید رقابت‌های آسیایی آغاز کند.

ژوزه مورایس سرمربی سپاهان که پیشتر با الهلال عربستان و چونبوک موتورز کره‌جنوبی هم تجربه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشت، امشب روی نیمکت طلایی‌پوشان جنب‌وجوش زیادی داشت اما نتوانست این سرمربی پرتغالی به خواسته مهم خود برسد و تیمش ناکام در کسب 3 امتیاز بود. بعد از پایان بازی، مورایس در نشست خبری حضور یافت و به سوالات خبرنگاران عراقی پاسخ داد و همچنین درباره چرایی استفاده از بازیکنانی که نام‌شان در حکم کمیته انضباطی آمده بود، توضیحاتی را ارائه کرد.

محدودیت بودجه نگذاشت 2 بازیکن‌مان را داشته باشیم

مورایس در آغاز صحبت‌هایش درباره اینکه آیا ارسال‌های بلند برای خط دفاعی تیم سپاهان در مسابقه امشب دردسرساز شد، گفت: «خیر! مساله خاصی نبود و در بیشتر دقایق کنترل بازی را در دست داشتیم. حیف شد که گل خوردیم و پیروز نشدیم اما به هر حال با تیم خیلی خوبی روبرو بودیم. من اینجا آمدم تا مقابل نیروی هوایی بازی کنم. هیچ فکری درباره الاتحاد نکرده‌ایم. باید به اصفهان برگردیم و بعد به آن بازی فکر کنیم. انتظار چنین بازی‌ای را نداشتم. با تیم خوبی روبرو بودیم و هیچ اطلاعات خاصی درباره این تیم نداشتیم. با این حال آنها اطلاعات کامل را از ما داشتند اما خدا را شکر توانستیم بازی را مدیریت کنیم».

سرمربی سپاهان در واکنش به حکم اخیر کمیته انضباطی و شرایط سقف بودجه در فوتبال ایران توضیح داد: «از فدراسیون فوتبال ممنونم که نامه فرستادند و اجازه دادند با شش بازیکن اصلی که محروم شده بودند، بازی کنیم. فدراسیون فوتبال عربستان هیچ محدودیتی بابت بودجه‌شان نگذاشته است و خیلی راحت هر بازیکنی که دوست دارند، جذب می‌کنند اما در ایران محدودیت بودجه داریم. این باعث شد دو بازیکن خوب‌مان را نداشته باشیم. به هر حال ما نماینده ایران هستیم».

طبیعی است که مهاجمان بعضی از بازی‌ها گل نمی‌زنند

ژوزه مورایس درباره خالی بودن نیمکت تیمش، بار دیگر به عدم صدور مجوز بازی عیسی آل‌کثیر و برایان دابو اشاره کرد و گفت: «حیف بود که نتوانستیم از دو بازیکن‌مان استفاده کنیم. ما می‌توانستیم یک لیست ۲۰ نفره داشته باشیم اما روی نیمکت‌مان بازیکن نداشتیم». سرمربی طلایی‌پوشان اصفهانی همچینن درباره ناکامی خط حمله تیمش در گلزنی توضیح داد: «طبیعی است که مهاجمان بعضی از بازی‌ها گل نمی‌زنند. مهاجم برای تیم بازی می‌کنند و بسیاری از مهاجمان بزرگ دنیا هم بعضی وقت‌ها گلزنی نمی‌کنند. مهاجم باید در اختیار تیم باشد».

مورایس در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره انگیزه‌های سپاهان برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و هدف‌گذاری این تیم در تورنمنت پاسخ داد: «در این رقابت‌ها هر تیمی به دنبال نتیجه است و ما هم اینجا آمدیم تا امتیاز کسب کنیم. بازیکنان ما هر کاری از دستشان برآمد انجام دادند و از آن‌ها ممنونم. همیشه امکانش وجود دارد که بیشتر به دست بیاوریم و بهتر کار کنیم. این تساوی اتفاقی است که افتاده است و باید قبولش کنیم».

رامین رضاییان مدافع راست تیم سپاهان هم بعد از پایان با گلایه از فدراسیون فوتبال در صحبت‌هایش گفت: «بازی خوبی انجام دادیم. نیمه اول گل خوردیم و بعد برگشتیم، پس از آن دوباره گلزنی کردیم. امیدوارم برای بازی بعدی با تمرین خوب بتوانیم امتیاز کامل را به دست بیاوریم. بازی سختی بود و باید تلاش کنیم که بازی به بازی بهتر و آماده‌تر شویم. باید آماده بمانیم و تمرکز کنیم و در بازی الاتحاد در خانه و در استادیوم داخلی خودمان بتوانیم امتیاز مسابقه را از آن خود کنیم. متاسفانه فدراسیون فوتبال ایران قبل از این مسابقه تمرکز ما را به هم ریخت».

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری