football360 logo

چراغ سبز ساکت به بازگشت شیمبا؛ پیرمرد برزیلی نمی‌خواهد از ایران برود

31 شهریور 1402 ساعت 21:0018 نظر
لوسیانو پریرا در آستانه 40 سالگی قصد دارد کارش را در فوتبال ایران ادامه بدهد.

به گزارش فوتبال 360، لیگ برتر فوتبال ایران به‌واسطه برگزاری بازی‌های تیم امید و البته پیگیری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مجدداً به تعطیلات رفته و ممکن است این تعطیلات بیش از یک ماه به طول بیانجامد. در این فاصله برخی از تیم‌ها که در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه نتوانستند براساس خواسته‌های کادرفنی فعالیت خود را پیش ببرند، در سودای آن هستند تا با استفاده از سهمیه جذب بازیکن آزاد فهرست خود را تقویت کنند که در این زمینه تیم‌های ملوان بندرانزلی و ذوب‌آهن اصفهان پیشتاز بودند و فعالیت چشمگیری را انجام دادند.

مس رفسنجان در بازار نقل‌وانتقالات با توجه به خواسته‌های ساکت الهامی، فعالیت پررنگی را داشت و به جز خط دروازه در سایر پست‌ها نارنجی‌پوشان تیم خود را تقویت کردند و توانستند 9 بازیکن جدید به خدمت بگیرند که در اتفاقی جالب‌توجه، 3 خرید مسی‌ها در خط حمله بود و آن‌ها 3 مهاجم تازه به خدمت گرفتند. ساکت الهامی در حالی در فهرست خرید خود نام 3 مهاجم را جای داده بود که گادوین منشا در کنار امید لطیفی و لوسیانو پریرا در مسیر خروج از مس رفسنجان قرار گرفته بودند که منشا راهی فولاد خوزستان شد و لطیفی هم به ذوب‌آهن اصفهان پیوست.

لوسیانو پریرا هم تصور می‌شد بعد از 11 فصل، دوره حضورش در فوتبال ایران به پایان رسیده و او یا از مستطیل سبز خداحافظی می‌کند و یا در کشور دیگری سال‌های پایانی فوتبال خود را پیش می‌برد. با وجود این گمانه‌زنی‌ها، پریرا تصمیمش برای جدایی از مس رفسنجان منصرف شده و در طرف مقابل، الهامی هم چراغ سبز خود را به بازگشت پریرا نشان داده است تا او در آستانه 40 سالگی بار دیگر به فوتبال ایران بازگردد و با تمدید قراردادش در مس رفسنجان کار خود را پیش ببرد!

شیمبا برای دوازدهمین فصل پیاپی در فوتبال ایران!

لوسیانو پریرا که قدیمی‌ترین بازیکن شاغل در فوتبال ایران محسوب می‌شود و از لیگ دوازدهم به صورت مداوم در فوتبال باشگاهی ایران حضور داشته و برای تیم‌های فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان، گسترش‌فولاد تبریز، صنعت‌نفت آبادان و مس رفسنجان به میدان رفته، حالا قصد دارد برای دوازدهمین فصل متوالی در لیگ برتر فوتبال ایران حضور پیدا کند تا از این حیث به رکوردی ویژه در بین بازیکنان خارجی در تاریخ لیگ برتر دست پیدا کند؛ آن‌هم در شرایطی‌که پریرا برترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود.

مهاجم برزیلی که بعد از رضا عنایتی، مهدی رجب‌زاده و آرش برهانی، چهارمین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر است، در دوران حضورش در لیگ برتر فوتبال ایران تجربه آقای گلی را هم دارد و او در 34 سالگی و در لیگ هجدهم توانست مشترک با کیروش استنلی سوارز به عنوان آقای گلی دست پیدا کند. پریرا که در لیگ بیست‌ویکم برای فولاد خوزستان 9 گل به‌ثمر رساند اما با توجه به شرایط سنی‌اش در لیست خروج جواد نکونام قرار گرفت، فصل گذشته برای مس رفسنجان به میدان رفت که توانست 2 گل بزند و 4 گل برای تیمش بسازد.

ساکت الهامی سرمربی مس رفسنجان روز گذشته و بعد از پایان دیدار مقابل آلومینیوم اراک، با تایید خبر بازگشت لوسیانو پریرا به تیم مس درباره آخرین وضعیت این مهاجم برزیلی توضیح داد: «در خصوص شیمبا باید بگویم با او صحبت کرده‌ایم، یک بازیکن باشخصیت و جنتلمن است و از نظر شخصیتی به تیم کمک‌ می‌کند. سجاد و حسین امروز فوق العاده بودند و شیمبا به این جمع اضافه خواهد شد». با این اوصاف مهاجم برزیلی این شانس را دارد تا در دوازدهمین سال حضورش در فوتبال ایران، هم به شمار بازی‌هایش اضافه کند و هم شمار گل‌هایش را افزایش بدهد و رکوردهای جدیدتری را به نام خود در تاریخچه لیگ برتر فوتبال ایران ثبت کند؛ آن‌هم در حالی‌که به نظر می‌رسد فصل پیش‌رو، آخرین فصل دوران فوتبال پریرا باشد و خداحافظی او در پایان لیگ بیست‌وسوم، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد!

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری