football360 logo

شبی مهم در انتظار طارمی برابر تیم علیپور؛ ستاره ایرانی و سودای پوکر

01 مهر 1402 ساعت 11:3012 نظر
ستاره ایرانی پورتو به دنبال درخشش در هفته ششم فصل جدید لیگ برتر پرتغال است.

به گزارش فوتبال 360، رقابت‌های لیگ برتر پرتغال به هفته ششم فعالیت خود رسید و در این هفته از رقابت‌ها، یکی از مهم‌ترین مسابقات میان تیم‌های پورتو و ژیل‌ویسنته برگزار می‌شود. جالب آنکه هر دو تیم از حضور مهاجمان سابق پرسپولیس در فهرست خود بهره می‌برند که البته شرایط دو بازیکن کاملاً متفاوت است؛ مهدی طارمی گزینه اصلی حضور در خط حمله پورتو است اما علی علیپور در 7 ماه گذشته به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی دور از فهرست ژیل‌ویسنته بوده است.

علیپور که در 2 هفته گذشته به تمرینات ژیل‌ویسنته بازگشته، احتمالاً در فهرست تیمش برای مسابقه امشب برابر پورتو قرار خواهد گرفت و مطمئنا رویارویی او با مهدی طارمی می‌تواند اتفاق جالب‌توجه باشد. در این میان، طارمی انگیزه‌های زیادی برابر ژیل‌ویسنته دارد و امیدوار است تا هم بتواند رکورد فوق‌العاده خود برابر این تیم پرتغالی را حفظ کند و هم به روند درخشان روزهای گذشته خود ادامه بدهد و همچنان در قامت یک گلزن بتواند بدرخشد و روزهای خوبش را تمدید کند.

ژیل‌ویسنته، حریف محبوبِ طارمی!

مهدی طارمی در دوران حضورش در فوتبال پرتغال بهترین عملکردهای خود را مقابل ژیل‌ویسنته داشته است؛ به‌طوری‌که او هم در پیراهن ریو‌آوه و هم در پیراهن پورتو توانسته با عملکردی خیره‌کننده خود را همواره در قامت یک گلزن نشان بدهد. ستاره ایرانی در تنها رویارویی‌اش در دوران حضورش در تیم ریو‌آوه مقابل ژیل‌وینسته، موفق شد در جریان برتری یک‌گله تیمش از روی نقطه پنالتی گلزنی کند تا روند  گلزنی او برابر حریف پرتغالی از فصل 20-2019 آغاز شود و این روند در فصول گذشته حفظ شده است.

طارمی در فصل 21-2020 توانست در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی پرتغال در جریان برتری 2 گله پورتو مقابل ژیل‌ویسنته گلزنی کند و سپس در جریان هفته هفتم لیگ برتر پرتغال در فصل 22-2021 او زننده گل اول تیمش به ژیل‌ویسنته بود. طارمی در فصل 23-2022 هم در دور رفت‌وبرگشت لیگ برتر موفق به گلزنی برابر ژیل‌ویسنته شد و هم اینکه توانست در جام حذفی به این تیم گل بزند تا آماری خارق‌العاده را به نام خود ثبت کند؛ به‌طوری‌که او در دوران حضورش در فوتبال باشگاهی پرتغال توانسته 6 گل در مصاف با ژیل‌ویسنته به‌ثمر برساند!

11 روز رویایی طارمی تکمیل می‌شود؟

ستاره ایرانی که در فینال سوپرجام پرتغال و سپس 4 هفته ابتدایی فصل جدید لیگ برتر این کشور ناموفق در گلزنی بود، در مصاف با تیم ملی بلغارستان هم ناکامی‌هایش ادامه پیدا کرد اما او در نبرد با تیم ملی آنگولا موفق به طلسم‌شکنی شد و 2 بار در قامت گلزن درخشید. بعد از درخشش برابر حریف آفریقایی در عرصه ملی، موتور گلزنی‌های طارمی روشن شد و او توانست هفته‌ای رویایی را در لیگ برتر پرتغال و البته لیگ قهرمانان اروپا پشت سر بگذارد و کارنامه‌ای درخشان را از خود به جای گذاشت.

مهاجم 31 ساله فوتبال ایران بعد از گلزنی مقابل تیم ملی آنگولا، موفق شد در لیگ برتر پرتغال به استرلا گل بزند و سپس در قامت گلزن در نبرد تیم‌های پورتو پرتغال و شاختار دونتسک اوکراین در لیگ قهرمانان اروپا درخشید تا در فاصله یک هفته، 4 گل به‌ثمر رسانده باشد. طارمی در مسابقه امشب برابر ژیل‌ویسنته این فرصت را دارد تا بتواند هم رکورد درخشان خود برابر تیم ژیل‌ویسنته را بهبود بخشد و هم اینکه برای چهارمین بازی پیاپی به روند گلزنی‌هایش در فصل جدید (در عرصه ملی و باشگاهی) ادامه بدهد.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری