football360 logo

جزئیات میزبانی نمایندگان ایران در ورزشگاه مدرن امام رضا مشهد؛ رویایی که شدنی نیست!

01 مهر 1402 ساعت 12:30135 نظر
با وجود شایعات مطرح شده، امکان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد وجود ندارد.

به گزارش فوتبال 360، پرسپولیس در حالی برابر النصر عربستان در هفته نخست فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت که ورزشگاه آزادی آمادگی میزبانی از این مسابقه را نداشت؛ نه‌تنها پروژه عمرانی بازسازی ورزشگاه هنوز به نقطه پایان خود نرسیده بلکه وضعیت چمن ورزشگاه هم اسفبار بود و این موضوع به‌شدت مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار گرفت. کیفیت ضعیفی که باعث شد تا خیلی زود مهدی ترابی از ناحیه مچ‌پا دچار آسیب‌دیدگی شود و در جریان بازی هم مشهود بود که فوق‌ستاره‌هایی مانند کریستیانو رونالدو و سادیو مانه از هراس مصدومیت چندان تقلایی در زمین مسابقه انجام نمی‌دهند.

مسئولان باشگاه نساجی بعد از برگزاری تقابل پرسپولیس و النصر، با توجه به شرایط حاکم بر ورزشگاه آزادی در نظر داشتند تا مسابقه خود را به ورزشگاه دیگری منتقل کنند اما این امکان میسر نیست. در دسترس‌ترین گزینه موردنظر مازنی‌ها، انتخاب ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بود؛ ورزشگاهی که پیشتر هم تیم نساجی مازندران سابقه برگزاری دیدارهای خانگی خود را در آن دارد و با توجه به دوران افول فوتبال خراسان و عدم تیمداری در لیگ برتر، لیگ دسته اول و لیگ دسته دوم کشور، این ورزشگاه در حال حاضر بلااستفاده است.

نساجی - الهلال، قطعا در ورزشگاه آزادی تهران

خیبر خرم‌آباد، آخرین تیمی بود که فصل گذشته مسابقات خانگی خود را در ورزشگاه مدرن امام رضا (ع) مشهد برگزار کرد و بعد از آن، این ورزشگاه دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است. حالا در آستانه تقابل نساجی ایران و الهلال عربستان، تب میزبانی مشهد از این مسابقه مهم بالا گرفته اما بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که این اتفاق شدنی نیست و براساس برنامه‌ریزی انجام شده، تقابل شاگردان مهدی رحمتی برابر یاران نیمار در ورزشگاه آزادی تهران روز سه‌شنبه یازدهم مهرماه برگزار خواهد شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال شب گذشته با اشاره به این مسئله توضیح داد: «با این چمن مطمئناً گرفتاری‌های ما خیلی زیاد خواهد شد، این چمن 20 سال است که تغییر نکرده و عوض نشده است. چمنی که در کمپ تیم ملی داریم بسیار عالی است ولی نمی‌توانیم در آن مسابقه برگزار کنیم. بازی نساجی با الهلال را کاری نمی‌توانیم انجام دهیم چون در تقویم است ولی اگر به جمع‌بندی برسیم و تجهیز کارگاه را شروع کنند، این بازی را می‌توانیم پشت‌سر بگذاریم».

فاجعه‌ای که نباید تکرار شود!

ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد از حیث کیفیت چمن، ورزشگاه بسیار مطلوبی دارد و این ورزشگاه امکانات فوق‌العاده‌ای را هم دارد اما با وجود مدرن بودن، عدم صدور مجوز برای حضور زنان، مهم‌ترین عامل عدم انتقال دیدارهای خانگی نساجی در لیگ قهرمانان آسیا به این ورزشگاه است. در تنها تجربه میزبانی بین‌المللی مشهد، تقابل تیم‌های ملی ایران و لبنان در ورزشگاه مدرن امام رضا (ع) برگزار شد که اتفاقات فاجعه‌باری رخ داد و همچنان پرونده آن در کمیته انضباطی فیفا باز است؛ هر چند که به جزئیات آن در ایران هنوز رسیدگی نشده و با وجود دستور مقامات عالی‌رتبه، این پرونده همچنان مفتوح است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران تاکید کرده که باید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در حضور تماشاگر زن برگزار شوند و حتی مسابقات لیگ برتر هم باید در سراسر کشور با حضور تماشاگر زن به انجام برسند. با وجود این تاکیدات، عدم صدور مجوز در استان خراسان رضوی باعث شده تا ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد امکان میزبانی از مسابقات آسیایی و بین‌المللی را نداشته باشد تا در روزگاری که ورزشگاه آزادی تهران از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، رویای برگزاری مسابقات در ورزشگاه مدرن امام رضا (ع) مشهد هم تحقق نیابد!

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری