football360 logo

تلاش گل‌گهری‌ها برای ثبت آخرین خرید تابستانی؛ تی‌ورده شاگرد جدید اوزونیدیس؟

01 مهر 1402 ساعت 14:3013 نظر
بعد از جذب روبرتو تورس، گل‌گهری‌ها در اندیشه جذب یک مهاجم خارجی هستند.

به گزارش فوتبال 360، گل‌گهر سیرجان در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران شروع خوبی را با مارینوس اوزونیدیس داشته و سرمه‌ای‌پوشان توانسته‌اند در 4 مسابقه، 8 امتیاز به‌دست آورند. به جز تقابل فولاد که با برتری 3 گله گل‌گهری‌ها خاتمه یافت، 3 مسابقه بعدی جمعاً 2 گل شاگردان اوزونیدیس به‌ثبت رساندند و حالا با توجه به تعطیلی‌های پی در پی مسابقات لیگ برتر، حدود یک ماه از آخرین مسابقه‌شان در لیگ برتر می‌گذرد و به نظر می‌رسد که این تعطیلی تمدید خواهد شد.

سرمربی یونانی گل‌گهر باتوجه به فرصت کافی که برای آماده‌سازی تیمش در اختیار دارد، بعد از جذب روبرتو تورس، حالا در اندیشه آن است تا خط حمله تیمش را تقویت کند؛ به‌ویژه آنکه در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه، خط حمله گل‌گهر خالی از ستاره شد و امین قاسمی‌نژاد، مرتضی تبریزی، کیروش استنلی سوارز، یونس شاکری و البته رضا شکاری از جمع سرمه‌ای‌پوشان جدا شدند و در نقطه مقابل، سعید سحرخیزان تنها مهاجم تخصصی جذب شده از سوی گل‌گهر بود. هر چند که آن‌ها در پست وینگر موفق شدند با علیرضا کوشکی و مهدی ممی‌زاده به توافق برسند تا بلکه فاز تهاجمی تیم‌شان تقویت شود اما همچنان در پست مهاجم هدف، کمبود بازیکن در فهرست گل‌گهر مشهود است.

مهاجم هلندی-سورینامی در راه گل‌گهر؟

گل‌گهری‌ها مطابق خواسته اوزونیدیس به دنبال آن بودند تا بتوانند با ابراهیم بایش به توافق برسند و رایزنی‌های پرشماری را هم با این مهاجم عراقی که برای تیم نیروی هوایی عراق بازی می‌کند و کاپیتان این تیم محسوب می‌شود، انجام دادند اما با وجود رایزنی‌های انجام شده، مذاکرات به سرانجام نرسید. هر چند که مدیران باشگاه سیرجانی معتقدند که با بایش قرارداد داخلی امضا کرده‌اند اما او همچنان تحت اختیار باشگاه نیروی هوایی عراق است و گفته می‌شود که مارینوس اوزونیدیس قید همکاری با او را زده و به دنبال انتخاب یک مهاجم جدید برای تیمش است.

میشل تی‌ورده تازه‌ترین گزینه معرفی شده به مارینوس اوزونیدیس است. جالب آنکه پیش از معرفی به این سرمربی یونانی، گفته می‌شد که مدیران باشگاه پرسپولیس در آستانه توافق با تی‌ورده هستند اما در نهایت آن‌ها با نبیل باهویی قرارداد همکاری‌شان را به امضا رساندند. سرمربی گل‌گهر بعد از ناکامی تیمش در جذب ابراهیم بایش و البته کاسیانو دیاس، حالا از مدیران باشگاه گل‌گهر خواسته تا با مهاجم هلندی که پاسپورت کشور سورینام را دارد و برای تیم ملی این کشور به میدان می‌رود، وارد مذاکره شوند و گفته می‌شود که در این‌باره مذاکرات اولیه انجام شده است.

گزینه‌ای که با فوتبال آسیا آشناست

تی‌ورده با فوتبال آسیا ناآشنا نیست و تجربه بازی در تیم‌های الفتح و ابها عربستان و همچنین الظفره و حتا امارات را در کارنامه خود دارد و بعد از پایان همکاری‌اش با تیم حتا امارات، او حالا به عنوان بازیکن آزاد در بازار تابستانه حضور دارد. مهاجم 32 ساله و 191 سانتی‌متری فصل گذشته در 14 مسابقه برای تیم حتا به میدان رفت که توانست 4 گل در لیگ برتر امارات و جام پادشاهی این کشور به‌ثمر برساند. میشل تی‌ورده با وجود عدم انتخاب تیم جدیدش، همچنان پای ثابت اردوهای تیم ملی سورینام است و در فیفادی اخیر، او توانست در مسابقات انتخابی جام ملت‌های کونکاکاف برای تیم ملی کشورش در مصاف با تیم ملی گرنادا گلزنی کند.

مهاجم موردنظر گل‌گهر سیرجان پیش از آنکه وارد فوتبال آسیا شود، فعالیت فوتبالی خود را در هلند آغاز کرد و سابقه بازی برای تیم‌های پایه فاینورد وآلکمار را در کارنامه خود دارد و همچنین برای تیم‌های و اکسلسیور، فاینورد و هیرنفین هلند هم سابقه بازی دارد. بهترین دوران تی‌ورده در روزهای حضورش در فوتبال عربستان بود؛ به‌طوری‌که او توانست در 53 برای تیم الفتح، 27 گل به‌ثمر برساند و کارنامه درخشانی را از خود به جای گذاشت. گل‌گهری‌ها در حال حاضر در خط حمله خود سعید سحرخیزان و اریک باگناما را به عنوان مهاجم تخصصی دارند و باید دید آیا توافقات با میشل تی‌ورده نهایی خواهد شد و او هم به خط حمله گل‌گهر به عنوان آخرین خرید تابستانی اضافه می‌شود یا در شرایطی مشابه بایش و دیاس، این مهاجم باتجربه هم با مدیران باشگاه گل‌گهر به توافق نخواهد رسید.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری