football360 logo

به استقبال دربی داغ شمال لندن/ برای اولین بار در تاریخ

02 مهر 1402 ساعت 13:219 نظر
آرسنال و تاتنهام بدون حتی یک شکست پا به مسابقه رودررو می‌گذارند

 به گزارش فوتبال ۳۶۰، در مهم‌ترین مسابقه از هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس از ساعت ۱۶:۳۰ امروز، آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان شاگردان آنژ پوستکوگلو در تیم تاتنهام خواهد بود. این نخستین دربی شمال لندن در تاریخ لیگ برتر است که هر ۲ تیم بدون حتی یک شکست در بازی‌های قبلی به مصاف هم می‌آیند. هر ۲ تیم از ۵ مسابقه نخست خود در رقابت‌های فصل جدید ۴ پیروزی و یک تساوی به دست آورده‌اند و برنده این مسابقه فاصله خود را با منچسترسیتی صدرنشین حفظ خواهد کرد. 

اثرات بازگشت به اروپا

آرسنال با روحیه‌ مضاعف حاصل از بازگشت به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا پا به مسابقه امروز می‌گذارد؛ در حالی که شاگردان میکل آرتتا روز چهارشنبه با نتیجه خردکننده ۴ بر صفر از سد آیندهوون گذشتند. آرسنال طی سال‌های گذشته عملکرد بهتری در مصاف با رقیب همسایه داشته و با پیروزی در هر ۲ مسابقه رفت و برگشت فصل گذشته، آمار توپچی‌ها به ۴ پیروزی در ۵ دربی اخیر رسیده. آرتتا در هر ۳ مسابقه خانگی خود در لیگ مقابل اسپرز پیروز شده و با برتری در مسابقه امروز می‌تواند به دومین سرمربی تاریخ توپچی‌ها (بعد از تری نیل در دهه ۷۰) تبدیل شود که هر ۴ دربی خانگی نخست خود در لیگ را پیروز می‌شود. 

استراحت بیشتر اسپرز

غیبت در مسابقات اروپایی فرصت مناسبی در اختیار تیم پوستکوگلو قرار داده تا با استراحت بیشتر نسبت به دیگر تیم‌های قدرتمند، برنامه تمرینی شاگردانش را بچیند. هفته گذشته تاتنهام برای تبدیل شکست به پیروزی تا هشتمین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده جدال جذاب با شفیلد یونایتد صبر کرد تا گل‌های کولوسفسکی و ریچارلیسون دیرهنگام‌ترین بازگشت تاریخ لیگ برتر را به سرمربی استرالیایی هدیه دهد. پوستکوگلو به پنجمین سرمربی تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که تیمش در هر ۵ مسابقه نخست لیگ حداقل ۲ گل به ثمر می‌رساند. پیش‌تر تنها کارلو آنچلوتی، پپ گواردیولا، کریگ شکسپیر و مائوریتزیو ساری موفق به ثبت چنین آماری شده‌ بودند و باید دید سرمربی تاتنهام چه‌قدر برای تمدید این رکورد بی‌نظیر شانس خواهد داشت. 

تیم متحول‌شده

روند شکست‌ناپذیری تاتنهام در ابتدای رقابت‌های این فصل برای هواداران تازگی ندارد. فصل گذشته آنتونیو کونته هم در ۵ مسابقه نخستش روی نیمکت تیم بدون شکست باقی ماند و ۱۱ امتیاز گرفت اما در نهایت با تیم به ورطه افول افتاد، به بدترین شکل از باشگاه رفت و تاتنهام انتهای فصل به رده هشتم بسنده کرد. با این وجود، حال و هوای روحی رختکن به شدت با ۱۲ ماه گذشته متفاوت است و خوش‌بینی زیادی نسبت به عملکرد سرمربی همیشه موفق تاتنهام و احیای تیم زیر نظر او وجود دارد. 

ساکا در اوج

بال انگلیسی آرسنال در بهترین فرم ممکن قدم به دربی شمال لندن می‌گذارد. او در ۱۸ مسابقه خانگی اخیرش در لیگ برتر موفق به اثرگذاری مستقیم روی ۱۸ گل شده (۱۲ گل و ۶ پاس گل). او همچنین در هر ۳ مسابقه خانگی این فصل تیمش روی یک گل اثر گذاشته. ساکا شب چهارشنبه در هفته اول دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا هم یک گل و یک پاس گل در مقابل آیندهوون به ثبت رساند.

دست بالای آرسنال در دربی‌ها

امروز دربی شماره ۱۹۴ لندن برگزار خواهد شد. حاصل مسابقات رودرروی پیشین بین این ۲ تیم ۸۱ پیروزی برای آرسنال، ۶۱ برد برای تاتنهام و ۵۱ مساوی بوده. آرسنال می‌تواند با برتری در مسابقه امروز برای نخستین بار در ۳۴ سال گذشته به ۳ پیروزی متوالی مقابل تاتنهام در لیگ دست پیدا کند. تاتنهام در خانه آرسنال عملکرد جالبی نداشته و آنها در ۳۰ مسابقه لیگ برتری اخیر در ورزشگاه امارات تنها یک پیروزی (۳ بر ۲، نوامبر ۲۰۱۰) به دست آورده‌اند (۱۱ تساوی و ۱۸ شکست).

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری