football360 logo

دفاع جعفری از کارنامه خاتون در آسیا؛ حتی 11 بازیکن آماده هم نداشتیم!

22 آبان 1402 ساعت 16:306 نظر
سرمربی خاتون ایران با اشاره به شرایط بحرانی اردوی تیمش در ازبکستان، از عملکرد شاگردان خود ابراز رضایت کرد.

به گزارش فوتبال 360، خاتون، نماینده فوتبال زنان ایران در چهارمین و آخرین دوره رقابت‌های آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا بود که شاگردان مرضیه جعفری در گروه دوم با تیم‌های سیدنی استرالیا، اینچئون هیوندای کره‌جنوبی و نسف‌قارشی ازبکستان هم‌گروه بودند. شکست 3 گله مقابل سیدنی، شروع کار خاتون در رقابت‌های آسیایی بود و بعد از آن مسابقه، شاگردان جعفری با نتیجه 2 بر یک برابر حریف کره‌ای مغلوب شدند و روز گذشته هم توانستند برابر نسف‌قارشی ازبکستان، از این تیم پرمهره امتیاز بگیرند و با تساوی 2-2 کار خود را به پایان بردند.

نماینده ایران در حالی 2 بازی پایانی خود مقابل حریف کره‌ای و نماینده ازبکستان را پشت سر گذاشت که ویروس آنفولانزا به اردوی خاتون سرایت کرده بود و همین مسئله باعث شد تا دستِ مرضیه جعفری برای انتخاب ترکیب موردنظرش کاملاً بسته شود و برای مسابقه روز گذشته، او تنها 12 بازیکن را در اختیار داشت! جعفری سرمربی خاتون ایران بعد از آنکه تیمش مقابل سیدنی استرالیا و اینچئون هیوندای کره‌جنوبی شکست خورد و توانست از نسف‌قارشی ازبکستان امتیاز بگیرد، درباره عملکرد خاتون در آخرین دوره رقابت‌های آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا در گفت‌وگو با «فوتبال 360» درباره عملکرد شاگردان خود در رقابت‌های آسیایی توضیحاتی را ارائه کرد و از نمایش بازیکنان تیمش ابراز رضایت نمود.

با وجود خستگی، بچه‌ها با همه توان جنگیدند و نباختند

مرضیه جعفری درباره عملکرد تیمش در آخرین مسابقه مقابل حربف ازبکستانی گفت: «برای بازی با نسف‌قارشی واقعا دست‌مان خالیِ خالی بود. 2 بازیکن‌مان را کلاً نتوانستیم بازی بدهیم و مونا حمودی هم در شرایط خیلی بدی به زمین مسابقه رفت. شهناز جعفری‌زاده و نگین زندی دیگر بازیکنانی بودند که با وجود سرماخوردگی و مریضی برای تیم‌مان به میدان رفتند. گلنوش خسروی قبل از بازی حالش بد شد اما با این وجود برای تیم‌مان بازی کرد. فکر می‌کنم به دلیل مریضی و فشردگی مسابقات، واقعا در مصاف با نسف‌قارشی از لحاظ بدنی کم آورده بودیم اما واقعا خداروشکر که نتیجه بازی را واگذار نکردیم».

جعفری با اشاره به اینکه تیمش می‌توانست حتی مقابل نسف‌قارشی به پیروزی هم برسد، گفت: «اگر از فرصت‌هایمان استفاده می‌کردیم، شاید نتیجه بهتر می‌شد و می‌توانستیم ببریم. نیمه اول خوب نبودیم؛ البته که موقعیت‌هایی داشتیم اما خوب فوتبال بازی نکردیم اما در نیمه دوم بهتر شدیم و در نهایت مساوی کردیم. من فکر می‌کنم با وجود آنکه بچه‌هایمان خسته بودند، واقعاً همه‌چیز خود را در زمین مسابقه گذاشتند و با همه توان برای تیم جنگیدند. تغییراتی در که در جای‌گیری بازیکنان در زمین مسابقه در بین دو نیمه انجام دادیم، فکر می‌کنم شرایط تیم را بهتر کرد».

انشالله دوباره قهرمان لیگ شویم و با حرف‌های بیشتری به آسیا برگردیم

سرمربی خاتون ایران درباره تجربیات به‌دست آمده از این مسابقات توضیح داد: «این 3 بازی برای تیمِ من تجربه بسیار خوبی بود. اگر فاصله 2 تورنمنت ملی و باشگاه بیشتر می‌بود، فکر می‌کنم می‌توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم. انشالله از این تورنمنت‌ها بیشتر و بیشتر شود تا سطح فوتبال زنان ایران ارتقا پیدا کند. در کل باید بگویم که از تیمم راضی هستم؛ البته شاید نتایج آن نتایجی نباشد که باب‌میل من است اما در مجموع باید اذعان داشت که تفاوت میان تیم‌های شرق و غرب آسیا بسیار زیاد است».

جعفری در بخش پایانی صحبت‌هایش، با اشاره به اختلاف سطح فوتبال زنان ایران و ازبکستان، ابراز امیدواری کرد که تیمش مجدداً بتواند در لیگ برتر قهرمان شود و شانس حضور در آسیا را به‌دست آورد و در این‌باره گفت: «حتی در مقایسه با ازبکستان هم اختلاف سطح دو کشور در فوتبال زنان زیاد بوده اما بچه‌هایمان با وجود شرایطی که داشتند، واقعا فوتبالی خوبی مقابل نسف‌قارشی بازی کردند. امیدوارم که در فصل جدید لیگ برتر بتوانیم بازهم قهرمان شویم و سال‌های آینده حرف‌های بیشتری در رقابت‌های آسیایی داشته باشیم».

برچسب‌ها

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری