football360 logo

ناکامی بزرگ مظاهری در نساجی؛ دوری 9هفته‌ای از کلین‌شیت

29 آبان 1402 ساعت 13:0611 نظر
نساجی و رشید مظاهری امسال در ثبت کلین‌شیت ناکام بوده‌اند.

به گزارش فوتبال 360، رشید مظاهری پس از یک نیم‌فصل نسبتا خوب در پیکان، ابتدای فصل با نظر سیدمهدی رحمتی راهی نساجی مازندران شد تا جانشین علیرضا حقیقی شود. حقیقی فصل قبل عملکرد پرنوسانی در نساجی داشت و با دریافت 44 گل، بیش از هر دروازه‌بان دیگری در لیگ برتر گل خورد. همین آمار هم باعث شد مهدی رحمتی در همان ابتدای حضورش در نساجی تصمیم به خروج علیرضا حقیقی و خرید رشید مظاهری بگیرد.

مظاهری در آستانه تکرار یک رکورد عجیب

رشید مظاهری پس از حضور پرنوسان در استقلال و سپاهان، نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ودوم راهی پیکان شد و با حضور در ترکیب اصلی این تیم تا حدی به فرم گذشته خود برگشت. او فصل گذشته 16 بازی برای پیکان و سپاهان انجام داد و 7 بار کلین‌شیت کرد. حضور در نساجی می‌توانست گام بلندی برای مظاهری باشد تا بار دیگر بازی در لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کند ولی این همکاری تا اینجای کار اصلا موفقیت‌آمیز نبوده است.

مظاهری این فصل در 9 بازی که برای نساجی در لیگ برتر انجام داده، هنوز موفق به ثبت کلین‌شیت نشده و فاصله زیادی تا تکرار یک رکورد منفی ندارد. او در لیگ شانزدهم و زمانی که دروازه‌بان ذوب‌آهن بود، در 10 بازی متوالی کلین‌شیت نکرد و اگر در دو بازی بعدی نساجی مقابل استقلال خوزستان و شمس‌آذر هم ناکام باشد از رکورد قبلی‌اش عبور خواهد کرد!

مظاهری در لیگ قهرمانان آسیا هم 4 بازی انجام داده و فقط یک‌بار موفق به کلین‌شیت شده و 8 گل خورده است. البته در مجموع این فصل او عملکرد فنی بدی از خود نشان نداده و در چند بازی توانسته مهارهای خوبی هم داشته باشد اما ناکامی در ثبت کلین‌شیت یک نکته منفی بزرگ در کارنامه دروازه‌بان سابق تیم ملی محسوب می‌شود.

رحمتی و ناکامی در تکرار آمار آلومینیوم اراک

نساجی فصل گذشته با خوردن 44 گل، پس از نفت مسجدسلیمان ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ برتر را داشت و آن‌ها امیدوار بودند با تغییراتی که انجام دادند، شرایط در فصل جدید تغییر کند اما این اتفاق رخ نداده است.

نساجی این فصل در 9 بازی لیگ برتری، 12 گل خورده و در کنار صنعت‌نفت آبادان و استقلال خوزستان یکی از سه تیمی است که هنوز موفق به ثبت کلین‌شیت نشده است. این درحالی است که با توجه به آمار موفق مهدی رحمتی روی نیمکت آلومینیوم و تغییرات زیاد در ساختار دفاعی نساجی، تصور می‌شد این تیم امسال در بحث دفاعی موفق‌ ظاهر شود. 

آلومینیوم فصل گذشته با هدایت رحمتی در 30 مسابقه تنها 15 گل خورد و صاحب دومین خط دفاعی برتر لیگ بود. آن‌ها در لیگ بیست‌ودوم 17 کلین‌شیت هم داشتند و از این نظر هم پس از پرسپولیس و مس رفسنجان در رده سوم بودند. با وجود اینکه اکثر نفرات دفاعی فصل قبل آلومینیوم، امسال راهی نساجی شده‌اند، این تیم نتوانسته شرایط دفاعی مناسبی را تجربه کند. 

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری