football360 logo

فجایع داوری به فوتبال زنان ایران رسید؛ کارت قرمز؟ داور حتی خطا هم نگرفت!

11 آذر 1402 ساعت 14:0017 نظر
در ادامه سریال اشتباهات داوری در فوتبال ایران، این‌بار در رقابت‌های لیگ برتر زنان این اشتباهات به اوج خود رسیده است.

به گزارش فوتبال 360، فوتبال ایران در فصل جاری از حیث عملکرد داوران، روزگار خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و عدم تجهیز داوران به امکاناتی قبیل هدست و البته عدم ورود تکنولوژی (VAR) هم مزید بر علت شده است. در طول 4-3 ماه اخیر بارها مسئولان کمیته داوران وعده داده‌اند که تلاش‌ها برای رشد کیفی داوران در لیگ برتر در حال انجام است اما آنچه در میدان مسابقه به چشم می‌آید، نه‌تنها شرایط داوری فوتبال ایران بهبود پیدا نکرده، بلکه در سایر لیگ‌ها هم این اشتباهات بیشتر و بیشتر شده است.

مربیان شاغل در لیگ دسته اول فوتبال ایران هم صدای اعتراض‌شان نسبت به اشتباهات داوری بلند شده و حالا در تازه‌ترین اتفاق، نگاه‌ها به سوی لیگ برتر فوتبال زنان ایران است. با توجه به عدم پخش سراسری تمامی رقابت‌های لیگ برتر زنان، این مسابقات کمتر مورد توجه قرار گرفته و اشتباهات رخ داده در آن هم کمتر به چشم آمده است اما انتشار تصاویر جنجالی از دوئل تیم‌های سپاهان اصفهان و ایساتیس کران فارس باعث شده تا نگاه‌ها به سوی لیگ برتر فوتبال زنان هم دوخته شود.

آینده پدیده 19 ساله به خطر افتاد اما ...

سپاهانی‌ها روز گذشته در جریان رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال زنان موفق شدند در دیداری خانگی با 5 گل مقابل ایساتیس کران فارس برنده شوند. بیش از آنکه برتری پرگل شاگردان نیلوفر اردلان و صعودشان به رتبه دوم جدول دیده شود، صحنه‌ای جنجالی مرتبط با برخورد دروازه‌بان ایساتیس کران فارس با فاطمه پسندیده مهاجم طلایی‌پوشان دیده شد؛ جایی‌که با وجود انجام خطای شدید از سوی دروازه‌بان شیرازی‌ها، مهسا محمدجانی داور مسابقه حتی اعلام خطا هم نکرد!

پسندیده پدیده 19 ساله طلایی‌پوشان که در این فصل عملکرد قابل‌قبولی در ترکیب سپاهان داشته، در این صحنه دچار آسیب‌دیدگی شد و لحظه برخورد او با دروازه‌بان ایساتیس کران در شبکه‌های اجتماعی در حال دست‌به‌دست شدن است. جالب آنکه در این صحنه، داور مسابقه جای‌گیری نسبتاً خوبی داشت و سمانه یوسف‌آبادی کمک‌داور اول هم می‌توانست به او در گرفتن تصمیم درست کمک کند اما این اتفاق رخ نداد تا یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های فصل فوتبال زنان رقم بخورد.


از سکوت کمیته داوران تا سریال ناتمام اشتباهات!

هفته اول و دوم لیگ برتر فوتبال زنان هم در شرایطی دنبال شد که اشتباهات داوری پرشماری رخ داد. یکی از جنجالی‌ترین مسابقات در هفته دوم و در نبرد تیم‌های ایساتیس کران فارس و شهرداری سیرجان رخ داد که داور مسابقه طبق نظر کارشناسان داوری در اعلام 2 ضربه پنالتی به سود سیرجانی‌ها اشتباه کرد و یک گل این تیم را هم به اشتباه پذیرفت! جالب آنکه با وجود گذشت بیش از 24 ساعت از صحنه جنجالی رخ داده در دوئل تیم‌های ایساتیس کران فارس و سپاهان اصفهان مسئولان کمیته داوران واکنشی نسبت به این اتفاق جنجالی نداشته‌اند!

تیم‌های دیگری از جمله خاتون و پیکان تهران هم جزو معترضان نسبت به عملکرد داوران در لیگ برتر فوتبال زنان بوده‌اند اما آنچه مشخص است اینکه فعلاً واکنشی در این‌باره مسئولان کمیته داوران نداشته‌اند. با توجه به عدم پخش تمامی رقابت‌های لیگ برتر زنان، باید دید برای مقابله با اشتباهات پرشمار داوری، چه اقداماتی از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال رخ خواهد داد و در آستانه دیدارهای سرنوشت‌سازی از جمله دوئل هفته آینده خاتون بم و شهرداری سیرجان، چه تصمیماتی برای رشد کیفی قضاوت‌ها در رقابت‌های فوتبال باشگاهی زنان ایران انجام می‌شود.

*عکس: محدثه صالحی

برچسب‌ها

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری