football360 logo

72 ساعت کلیدی برای استقلالی‌ها در بازار زمستانه؛ در انتظار معارفه خریدهای جدید

23 بهمن 1402 ساعت 10:45198 نظر
مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا بتوانند با گزینه‌های موردنظر کادرفنی به توافق برسند.

به گزارش فوتبال 360، رافائل سیلوا و جلال‌الدین ماشاریپوف 2 خرید زمستانی استقلال محسوب می‌شوند؛ 2 ستاره خارجی که برای تقویت خط دفاع و هافبک به فهرست آبی‌پوشان پایتخت اضافه شده‌اند. البته هنوز کارت بازی سیلوا و ماشاریپوف صادر نشده اما با توجه به رفع مسدودی پنجره نقل‌وانتقالات استقلال، رایزنی‌ها برای صدور کارت بازی این 2 بازیکن در حال انجام است و گفته می‌شود بعد از آنکه ستاره ازبکستانی، تست‌های پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارد و قراردادش رسماً ثبت شود، کارت بازی او به همراه سیلوا صادر خواهد شد.

جواد نکونام در کنار جذب سیلوا و ماشاریپوف، به دنبال آن است تا فهرست تیمش را با چند بازیکن جدید تقویت کند. البته که پر بودن فهرست بازیکنان بزرگسال استقلال هم به دردسری بزرگ تبدیل شده و اعلام دیرهنگام فهرست مازاد از سوی نکونام باعث شده تا فعلاً تلاش‌ها برای توافق با زبیر نیک‌نفس و امیرارسلان مطهری بی‌نتیجه باشد و این 2 بازیکن نام‌شان همچنان در فهرست بازیکنان استقلال به چشم می‌خورد. هر چند که رایزنی‌ها با این 2 بازیکن ادامه دارد و مدیران باشگاه استقلال امیدوارند که بتوانند برای جدایی با نیک‌نفس و مطهری به توافق برسند تا فهرست تیم‌شان برای جذب بازیکن جدید خالی شود.

آبی‌پوشان پایتخت در اولین بازی‌شان در نیم‌فصل نخست لیگ برتر باید روز جمعه بیست‌وهفتم بهمن‌ماه به مصاف صنعت‌نفت آبادان بروند. مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا بتواند به فهرست ارائه شده از سوی نکونام، بازیکنان موردنیاز او را جذب کنند و در این زمینه، رایزنی‌ها در حال انجام است. گفته می‌شود با توجه به توافقات اولیه صورت‌گرفته، احتمالاً طی 72 ساعت آینده از خریدهای جدید آبی‌ها در بازار زمستانه رونمایی خواهد شد و فهرست استقلال تقویت می‌شود.

گودرزی در یک‌قدمی آبی‌پوش شدن

حسین گودرزی، پدیده جوان شمس‌آذر قزوین که در فصل جاری لیگ برتر یکی از ستاره‌های این تیم بوده، در روزهای گذشته برای پیوستن به استقلال با مدیران این باشگاه به توافق شخصی رسیده است. با وجود آنکه گفته می‌شد رقم 10 میلیاردی برای صدور رضایت‌نامه گودرزی از سوی باشگاه قزوینی اعلام شده اما پیگیری‌های بیشتر حکایت از آن دارد که این رقم صحت نداشته و مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا بتوانند با پرداخت کمتر از 5 میلیارد تومان، رضایت‌نامه گودرزی را از باشگاه قزوینی دریافت کنند. هر چند که در زمینه جذب گودرزی، کارشکنی‌هایی از سوی ایجنت او انجام شده اما گفته می‌شود با این وجود احتمالاً انتقال این مدافع جوان تا پیش از شروع نیم‌فصل دوم لیگ برتر به استقلال نهایی خواهد شد.

مهدی تیکدری‌نژاد، مدافع راست گل‌گهر سیرجان هم دیگر گزینه‌ای است که مدیران باشگاه استقلال با او در حال مذاکره هستند. با وجود آنکه در چند نوبت مذاکرات با تیکدری‌نژاد به بن‌بست رسید اما همچنان تلاش‌ها برای جذب او ادامه دارد و استقلالی‌ها امیدوارند که بتوانند همزمان با تقویت سمت چپ خط دفاعی تیم‌شان، سمت راست ترکیب خود را هم تقویت کنند. با توجه به مصدومیت کوین یامگا، تلاش مدیران باشگاه استقلال بر این است که تیکدری‌نژاد را در قامت جانشین یامگا به فهرست تیم خود اضافه کنند.

پافشاری نکونام به جذب فرشیدها

فرشید باقری و فرشید اسماعیلی، 2 گزینه جواد نکونام برای تقویت خط هافبک استقلال هستند. همچنین با توجه به کیفیت فنی منتظر محمد، کادرفنی استقلال خواهان بازگشت این هافبک عراقی به فهرست آبی‌پوشان پایتخت شده است. برای جذب باقری و محمد، آبی‌ها در تلاش هستند تا بتوانند این 2 بازیکن را با زبیر نیک‌نفس و امیرارسلان مطهری معاوضه کنند که فعلاً تلاش‌شان بی‌ثمر بوده اما با این وجود، رایزنی‌ها ادامه دارد و با توجه به درخواست جواد نکونام، احتمال حضور فرشید باقری و منتظر محمد در فهرست استقلال در نیم‌فصل دوم قریب‌الوقوع به نظر می‌آید.

فرشید اسماعیلی در اردوهای آماده‌سازی نساجی در تعطیلات زمستانه حضور پیدا نکرده و به دنبال جدایی از این تیم است. باتوجه به درخواست نکونام، نامه‌نگاری‌ها در زمینه جذب اسماعیلی انجام شده که گفته می‌شود در وهله نخست، مدیران باشگاه قائمشهری خواهان دریافت 10 میلیارد تومان برای صدور رضایت‌نامه فرشید اسماعیلی شده‌اند که این درخواست مورد پذیرش استقلالی‌ها قرار نگرفته است. با این وجود، رایزنی‌ها در زمینه جذب اسماعیلی ادامه دارد و احتمال رونمایی از این بازیکن در قامت یار جدید استقلال طی 72 ساعت آینده دور از ذهن نیست.

تورس منتفی شد، خارجی دیگری نمی‌آید!

استقلالی‌ها برای جذب روبرتو تورس تلاش زیادی انجام دادند اما با توجه به عملکرد درخشان این ستاره اسپانیایی، مدیران باشگاه گل‌گهر وینگر تیم‌شان را غیرقابل‌فروش اعلام کردند. در حالی‌که در روزهای گذشته عنوان شد جواد نکونام فهرست جدیدی از بازیکنان خارجی را در اختیار مدیران باشگاه استقلال قرار داده اما پیگیری‌های بیشتر حکایت از آن دارد که بعد از جذب ماشاریپوف، نکونام تصمیمش در زمینه جذب بازیکن خارجی را تغییر داده و فعلاً برنامه‌ای برای خرید بازیکن خارجی جدید ندارد.

ایمن حسین، علی جاسم و ابراهیم بایش از جمله بازیکنان عراقی هستند که گفته می‌شد در فهرست نکونام حضور دارند. با توجه به آنکه پنجره نقل‌وانتقالاتی فوتبال عراق باز نیست، قانوناً امکان جذب این بازیکنان وجود ندارد و طرح اسامی‌شان به عنوان گزینه‌های حضور در تیم استقلال، شایعه‌ای بیش نیست. با این اوصاف و در صورت موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات، به نظر می‌رسد که فعالیت نقل‌وانتقالاتی استقلالی‌ها در بازار زمستانه با جذب حسین گودرزی، مهدی تیکدری‌ژاد، فرشید باقری، منتظر محمد و فرشید اسماعیلی به پایان خواهد رسید و خبری از جذب بازیکن خارجی‌ای که خارج از فوتبال باشگاهی ایران بازی می‌کند، نخواهد بود.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری