football360 logo

لیست خارجی‌های پرسپولیس فعلاً جای خالی ندارد؛ اورونوف در حالت استندبای!

23 بهمن 1402 ساعت 16:3073 نظر
با وجود گذراندن تست‌های پزشکی، اوستون اورونوف فعلاً نمی‌تواند قراردادش را با پرسپولیس ثبت کند.

به گزارش فوتبال 360، مدیران باشگاه پرسپولیس در ادامه فعالیت نقل‌وانتقالاتی خود موفق شدند بعد از توافق با عبدالکریم حسن، عیسی آل‌کثیر و ابوالفضل بابایی، با اوستون اورونوف هم به توافق برسند و با قراردادی 1.5 ساله، پدیده فوتبال ازبکستان را به خدمت گرفتند. اورونوف که روز گذشته وارد تهران شد، شب گذشته تست‌های پزشکی را پشت سر گذاشت تا مهیای حضور در تمرینات پرسپولیس شود؛ هر چند که او برای ورود نامش به فهرست پرسپولیس، 2 مانع پیش‌روی خود می‌بیند.

پرسپولیسی‌ها هنوز درگیر پرونده بوژیدار رادشوویچ هستند و با وجود پرداخت کامل مطالبات و البته مالیات او، جریمه مالیات این بازیکن جنجالی و خبرساز هنوز پرداخت نشده و همین مسئله سبب شده تا پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان بسته بماند. طبق آخرین آپدیت وضعیت پنجره نقل‌‍وانتقالاتی تیم‌ها از سوی فیفا، همچنان پنجره پرسپولیسی‌ها بسته است تا آن‌ها فعلاً نتوانند از 4 خرید زمستانی خود برای دیدار اول‌شان در نیم‌فصل دوم که روز پنجشنبه مقابل آلومینیوم در اراک خواهد بود، استفاده کنند.

7 ستاره و 6 سهمیه!

اورونوف برای اضافه‌شدن به فهرست پرسپولیس در کنار بسته‌بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان، یک چالش بزرگ دیگر را هم در مقابل خود می‌بیند؛ پر بودن فهرست بازیکنان خارجی پرسپولیس! سرخ‌پوشان پایتخت در ابتدای فصل کار خود را با حفظ وحدت هنانوف و گیورگی گولسیانی و جذب نبیل باهویی آغاز کردند. ضمن آنکه با توجه به حضور محمدحسین کنعانی‌زادگان و شهاب زاهدی در خارج از فوتبال باشگاهی ایران، این 2 بازیکن هم طبق قانون جدید در قامت یار خارجی نام‌شان به فهرست پرسپولیس اضافه شد تا سرخ‌ها در نیم‌فصل اول، از 5 سهمیه از 6 سهمیه ممکن برای در اختیار داشتن بازیکن خارجی استفاده کرده باشند.

سرخ‌پوشان در بازار زمستانه با عبدالکریم حسن به توافق رسیدند تا او ششمین سهمیه خارجی پرسپولیس در لیگ بیست‌وسوم را به خود اختصاص بدهد. طبق آخرین به‌روزرسانی قانون نقل‌وانتقالات، هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند 6 سهمیه بازیکن خارجی داشته که حالا هر 6 سهمیه پرسپولیسی‌ها پر شده است. در این میان، مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از توافق با اوستون اورونوف، به دنبال ثبت قرارداد او هستند اما با توجه به پر بودن سهمیه بازیکنان خارجی پرسپولیس، عملاً این امکان وجود ندارد!

سرخ‌ها در انتظار چراغ سبز باهویی

نبیل باهویی که با قراردادی حدوداً 400 هزار دلاری به پرسپولیس پیوست، گزینه نخست مدیران این باشگاه برای خروج از فهرست سرخ‌پوشان است. با وجود رایزنی‌های اولیه، فعلاً خبری از توافق نیست و باهویی به درخواست پرسپولیسی‌ها برای فسخ قراردادش پاسخ منفی داده تا شرایط برای ورود نام اوستون اورونوف پیچیده شود. جالب آنکه در روزهای گذشته، وحدت هنانوف با پیشنهاداتی برای جدایی از پرسپولیس مواجه شده بود اما اوسمار ویرا با جدایی او مخالفت کرد تا فعلاً جای خالی برای ورود نام اورونوف به فهرست پرسپولیس ایجاد نشده باشد!

مدیران باشگاه پرسپولیس در تلاش هستند تا بتوانند با باهویی برای جدایی به توافق برسند. با توجه به قرارداد تنظیم‌شده با مهاجم سوئدی، گفته می‌شود که باهویی تنها در صورت دریافت کامل رقم قراردادش حاضر به فسخ آن خواهد شد که در این زمینه، مدیران باشگاه پرسپولیس به دنبال آن هستند تا با مهاجم سوئدی به توافق برسند. زمزمه‌هایی درباره حضور احتمالی نبیل باهویی در استقلال خوزستان به گوش می‌رسد اما فعلاً آخرین خبر درباره عدم توافق او با پرسپولیسی‌ها است که این مسئله باعث عدم ثبت قرارداد اورونوف در آستانه آغاز نیم‌فصل دوم لیگ برتر شده است!

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود وارد شوید.

درحال بارگذاری